Ogłoszenia parafialne


V Niedziela Wielkanocna - 19.5.2019 r.

1. Wraz z uczniami klas IV przeżywamy dziś w parafii Rocznicę I Komunii Świętej. Uroczysta Msza Święta z tej okazji będzie odprawiona o godz. 11.00.

 

 

2. Dziś III niedziela miesiąca – składka przeznaczona na prace remontowe w Domu Parafialnym. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, zwłaszcza imienne.

 

 

3. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

 • poniedziałek – wspomnienie św. Bernardyna ze Sieny, prezbitera
 • wtorek – wspomnienie św. Jana Nepomucena, prezbitera i męczennika
 • środa – wspomnienie św. Rity z Cassia, zakonnicy
 • piątek – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych
 • sobota – wspomnienie św. Bedy Czcigodnego, prezbitera i doktora Kościoła

 

4. Dzisiaj po Mszach porannych Młodzież Oazowe będzie rozprowadzać upieczone przez siebie ciasta – zdobyte w ten sposób środki będą przeznaczone na dofinansowanie wyjazdów na rekolekcje w wakacje. Zachęcamy do wsparcia tego dzieła.

 

 

5. Zapraszamy na kolejną Majówkę w plenerze. Spotykamy się w najbliższy czwartek o godz. 20.00 przy kapliczce na Rolach – przy ul. Flasińskiego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

 

6. W najbliższą sobotę o godz. 9.00 w katedrze na Wawelu arcybiskup Marek Jędraszewski udzieli święceń kapłańskim diakonom z naszego seminarium. Pamiętajmy w modlitwie o nowych kapłanach naszej archidiecezji.

 

 

7. Organizujemy Pielgrzymkę do Ziemi Świętej w pierwszym tygodniu lutego 2020r. Całość planu i szczegóły w zakrystii i u księdza Macieja. Miejscami, które będziemy chcieli odwiedzić są miejsca szczególnie ważne dla początków naszej wiary. Począwszy od Betlejem, przez Nazaret, Kafarnaum, Kanę Galilejską i wiele innych miejsc będziemy pielgrzymować do Jerozolimy, aby przejść Drogą Krzyżową, stanąć na Golgocie i wejść do pustego grobu Chrystusa. Każdy kto był w Ziemi Świętej, chce tam jak najszybciej wrócić, i dla każdego jest to "najpiękniejsza podróż życia". Dlatego gorąco zachęcamy do wyjazdu! Wstępne zapisy w zakrystii. Wpłacamy zaliczkę 500zł.

 

 

8. Zachęcamy do lektury gazet katolickich, do nabycia "Gość Niedzielny", "Niedziela", "Źródło".

 

 

9. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Boskiej i wstawiennictwa świętych Patronów. Parafianom i Gościom życzymy dobrze przeżytego tygodnia.

 

 

 

ks. proboszcz Michał Kliś

 
IV Niedziela Wielkanocna - 12.5.2019 r.

1. Dziś niedziela Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Rozpoczyna się także Tydzień Powołań. Zachęcamy wszystkich do modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafii.

 

 

2. Dzisiaj w Krakowie procesja ku czci św. Stanisława, biskupa i męczennika. Łączymy się duchowo z Uczestnikami tego wydarzenia i modlimy się wraz z Nimi w intencji Ojczyzny.

 

 

3. W naszej parafii dzisiaj uroczystość I Komunii Świętej. Na Mszy Świętej o godz. 11.00 grupa 27 dzieci przyjmie po raz pierwszy do swojego serca Pana Jezusa w Eucharystii. Pamiętajmy o tych dzieciach i ich rodzinach w modlitwie. Biały tydzień dla dzieci codziennie o godz. 18.00.

 

 

4. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

 

 • - poniedziałek – MB Fatimskiej
 • - wtorek – święto św. Macieja, apostoła – to dzień imienin ks. Maciej. Z tej okazji życzymy Mu wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej na  każdy dzień. Msza Święta w intencji ks. Macieja będzie odprawiona  we wtorek o godz. 18.00
 • - środa – wspomnienie bł. Zofii Czeskiej, zakonnicy
 • - czwartek – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, głównego Patrona Polski

 

5. W następną niedziele na Mszy Świętej o godz. 11.00 dzieci z klas IV będą przeżywać Rocznicę I Komunii Świętej. Próby przed tą uroczystością odbędą się we wtorek i w czwartek po Mszy wieczornej w kościele. Spowiedź dla dzieci przed Rocznicą w sobotę od godz. 9.00.

 

 

6. Następna niedziela to III niedziela miesiąca – składka przeznaczona na potrzeby naszej parafii – dalsze prace w Domu Parafialnym. Już teraz dziękujemy za wszystkie ofiary.

 

 

7. Zapraszamy na kolejną Majówkę w plenerze. Spotykamy się w najbliższy czwartek o godz. 20.00 przy krzyżu na Lipiu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

 

8. W najbliższą środę (15 maja) pielgrzymi z parafii św. Barbary przyjdą do naszego kościoła, by uczcić MB Libiąską. Będą uczestniczyć we Mszy Świętej o godz. 18.00 oraz w nabożeństwie majowym. Będą się modlić w czasie tej pielgrzymki o Boże błog. I szczególną opiekę MB Libiąskiej dla wszystkich mieszkańców Libiąża i ich rodzin. Pielgrzymkę organizuje Bractwo Szkaplerzne w Libiążu – szczegóły na plakacie.

 

 

9. Zachęcamy do lektury gazet katolickich, do nabycia "Gość Niedzielny", "Niedziela", "Źródło". Jest także nowy numer naszego pisma PARAFIANIN.

 

 

10. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Marię Gwóźdź. Pamiętajmy o Niej w naszych modlitwach.

 

 

11. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Boskiej i wstawiennictwa świętych Patronów. Parafianom i Gościom życzymy dobrze przeżytego tygodnia. A dzieciom pierwszokomunijnym życzymy serc zawsze otwartych na przyjmowanie Pana Jezusa w Eucharystii.

 

 

 

ks. proboszcz Michał Kliś

 
III Niedziela Wielkanocna - 5.5.2019 r.

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca – po Mszach Świętych adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy o godz. 7.00 zmianka różańcowa. Rozpoczyna się dzisiaj 11 Tydzień Biblijny. W parafii św. Barbary liczne wydarzenia związane z Pismem Świętym. Szczegóły na plakacie w gablocie.

 

 

2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

 

 • - poniedziałek – święto św. Apostołów Filipa i Jakuba
 • - środa - uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika – głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej, jest to również dzień wspomnienia patrona ks. Kardynała Stanisława Dziwisza oraz naszego księdza Prałata Stanisława Marchewki. Księdzu Prałatowi życzymy, by tak jak jego patron ukazywał nam prawdziwe wartości odważnego chrześcijaństwa i wiernej służby Bogu.
  Życzymy również by cieszył się zdrowiem a także szacunkiem i życzliwością spotkanych ludzi. Polecajmy ks. Kardynała oraz ks. Prałata w naszych modlitwach. Msza Święta w intencji ks. Prałata zostanie odprawiona dzisiaj, 5 V, o g. 9.00

 

 

3. Przypominamy, że na jutro na godz. 18.00 nasza parafia została zaproszona do udziału w nowennie ku czci św. Stanisława w katedrze na Wawelu. Organizujemy wyjazd autokarem. Jeszcze dzisiaj można się zapisywać w zakrystii. Przy zapisie płacimy 10 zł. Wyjazd jutro o godz. 16.00 z parkingu przy kościele.

 

 

4. W uroczystość św. Stanisława w katedrze na Wawelu ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski udzieli święceń diakonatu klerykom naszego seminarium. Pamiętajmy o Nich w naszych modlitwach.

 

5. W czwartek (9.05.) kolejna majówka w plenerze. Tym razem spotykamy się o godz. 20.00 przy kapliczce przy ul. Działkowej i ul. Kopernika. Zachęcamy także do udziału w nabożeństwach majowych w kościele. Są odprawiane codziennie po Mszy wieczornej a w niedziele o godz. 17.30.

 

 

6. Spotkanie Kobiet Rut odbędzie się w poniedziałek. Początek Mszą Świętą w kościele o godz. 18.00. Po Mszy spotkanie w Domu Parafialnym. Spotkanie Mężczyzn św. Józefa w środę od godz. 18.00.

 

 

7. W sobotę o g. 9.00 spowiedź dzieci mających w przyszłą niedzielę, 12 maja, przystąpić do I Komunii św., także ich rodziców, chrzestnych i rodzin. W niedzielę uroczysta Msza św. o g. 11.00 - prosimy aby w miarę możliwości pozostawić tę Mszę św. rodzinom i bliskim dzieci przystępujących do I Komunii.

 

 

8. Zachęcamy do lektury gazet katolickich, do nabycia "Gość Niedzielny", "Niedziela", "Źródło".

 

9. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Boskiej i wstawiennictwa świętych Patronów. Parafianom i Gościom życzymy dobrze przeżytego tygodnia.

 

 

 

ks. proboszcz Michał Kliś

 

 

 
Niedziela Miłosierdzia - 28.4.2019 r.

1. Dziś druga niedziela wielkanocna – niedziela Miłosierdzia Bożego. Rozpoczyna się 75 tydzień miłosierdzia. Uczcimy dzisiaj obraz Pana Jezusa Miłosiernego i i zawierzymy świat Bożemu Miłosierdziu.

 

 

 

2. Składka przeznaczona jest na potrzeby CARITAS. Bóg zapłać za ofiary.

 

 

 

3. W poniedziałek uroczystość św. Wojciecha – biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski a także święto św. Katarzyny Sieneńskiej – dziewicy i Doktora Kościoła, Patronki Europy. Rozpoczyna się także nowenna przed uroczystością św. Stanisława, biskupa i męczennika. Nasza parafia i dekanat libiąski pielgrzymuje na Wawel na nowennę z racji przeżywanej niedawno wizytacji kanonicznej. Jedziemy a poniedziałek – 6.05. na godz. 18.00. Organizujemy wyjazd autokarem. Zapisy w zakrystii. Przy zapisie płacimy 10 zł. Wyjazd 6 maja o godz. 16.00 z parkingu przy kościele.

 

 

 

4. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

 

 • - wtorek – św. Piusa V, papieża
 • - środa – św. Józefa, rzemieślnika
 • - czwartek – św. Atanazego, biskupa i Doktora Kościoła

 

 

 

5. W piątek – 3 maja, uroczystość NMP Królowej Polski – głónej Patronki Polski. Odnowienie ślubów Jasnogórskich na każdej Mszy Świętej. Msze Święte jak w każdą niedzielę: o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i o 18.00. Msza w Dębie o godz. 10.00. Jest to także dzień łączności z Polonią zagraniczną.

 

 

 

6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobotą miesiąca. Okazja do spowiedzi na Mszach Świętych. Ks. Prałat z Komunią do chorych pojedzie w czwartek od godz. 8.30.

 

 

 

7. W sobotę święto św. Floriana, męczennika – patrona Miasta Krakowa i strażaków. Jest także patronem hutników i kominiarzy. Msza Święta w intencji naszych strażaków i ich rodzin o błogosławieństwo Boże przez wstawiennictwo św. Floriana w sobotę o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

 

 

8. We wtorek, 30 kwietnia wieczorem pierwsze nabożeństwo majowe z procesją wokół kościoła. W czasie nabożeństw majowych modlimy się szczególnie za Ojca Świętego, Kościół w Polsce, o pokój na świecie, za rodziny, powołania kapłańskie i zakonne, za chorych, za dzieci, które przystąpią do I Komunii Świętej, za maturzystów i o dobre urodzaje.

 

 

 

9. Pierwsza Majówka przy kapliczce w czwartek,

 • 2 maja o godz. 20.00. Spotykamy się przy kapliczce na ul. Oświęcimskiej, na przeciwko Netto, koło myjni samochodowej.
 • 9 maja – przy ul. Działkowej i ul. Kopernika
 • 16 maja – przy krzyżu na Lipiu
 • 23 maja – na Rolach – ul. Flasińskiego
 • 30 maja – Kosówki – ul. Orkana, pod Dębem

 

 

 

10. Zachęcamy do lektury gazet katolickich, do nabycia "Gość Niedzielny", "Niedziela", "Źródło".

 

 

 

11. W tym tygodniu na cmentarz odprowadziliśmy śp. Stanisława Kudrę, śp. Stanisławę Norys i śp. Antoniego Kitka. Pamiętajmy o Nich w naszych modlitwach.

 

 

 

12. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Boskiej i wstawiennictwa świętych Patronów. Parafianom i Gościom życzymy dobrze przeżytego tygodnia.

 

 

 

 

 

ks. proboszcz Michał Kliś

 

 

 

 
Niedziela Zmartwychwstania - 21.4.2019 r.

1. Przeżywamy dziś najważniejsze święto naszej wiary – uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Msze Święte dzisiaj jak w każdą niedzielę. O godz. 18.00 Msza Święta połączona z nieszporami.

 

 

2. W poniedziałek Msze Święte o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 (Msza Święta chrzcielna) i o godz. 18.00. Składka z tego dnia przeznaczona jest na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie. Zachęcamy do gorliwego przeżycia Oktawy Wielkanocnej: uczestnictwa we Mszy Świętej i przyjmowania Komunii Świętej.

 

 

3. Dziś III niedziela miesiąca – składka przeznaczona jest na prace remontowe w naszej parafii. Bóg zapłać za wszystkie ofiary. Dziękujemy także za ofiary złożone w czasie święcenia pokarmów przeznaczone na pomoc biednym i potrzebującym.

 

 

4. W czasie Mszy Świętych wieczornych w tym tygodniu odmawiamy nowennę do Miłosierdzia Bożego.

 

 

5. W piątek z racji Oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

 

6. Spotkanie redakcji Parafianina odbędzie się w najbliższą środę o godz. 19.00 na plebanii.

 

 

7. Zachęcamy do lektury gazet katolickich, do nabycia "Gość Niedzielny", "Niedziela", "Źródło" oraz nowy nr Parafianina a w nim między innymi relacja z Niedzieli Palmowej i Drogi Krzyżowej ulicami Libiąża

 

 

8. W tym tygodniu na cmentarz odprowadziliśmy śp. Teresę Jagodę. Pamiętajmy o Niej w naszych modlitwach.

 

 

9. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Boskiej i wstawiennictwa świętych Patronów. Parafianom i Gościom życzymy wiele radości ze spotkania ze Zmartwychwstałym Panem.

 

 

 

ks. proboszcz Michał Kliś

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 82

Msze Święte

Msze święte
w niedziele i święta:

Kościół parafialny
sobota: godz. 18.00
niedziela: godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
niedziela, godz. 10.00

Msze św. w święta kościelne
uznane za dni robocze:

Kościół parafialny
godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
godz. 18.00

Msze święte
w dni powszednie:

Kościół parafialny
godz. 6.30, 7.00 i 18.00

bok11.jpg

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości