Ogłoszenia parafialne


XX Niedziela Zwykła - 18.8.2019 r.

1. W tym tygodniu będziemy liturgicznie przeżywać:

 • wtorek – św. Bernarda, opata i doktora Kościoła
 • środa – św. Piusa X, papieża
 • czwartek – NMP Królowej
 • sobota – św. Bartłomieja, apostoła

 

2. Dzisiejsza składka przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii – zbieramy finanse na nowe nagłośnienie kościoła i ekrany w nawach bocznych i w prezbiterium. Bóg zapłać za wszystkie ofiary na ten cel, także za ofiary imienne. Przypominamy także, że można składać ofiary do puszek za ławkami na kwiaty i sprzątanie kościoła.

 

3. Biuro Podróży Traveller organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie 5-12 listopada 2019r. Wylot z Krakowa lub Katowic. Cena: 3590zł i 120 Euro. Informacje na plakatach i w biurze Traveller.

 

4. Nasz Ksiądz Arcybiskup serdecznie zaprasza rodziny, osoby samotne, siostry zakonne oraz kapłanów, do wzięcia udziału w XXVII Pielgrzymce Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej. Odbędzie się ona 8 września 2019 r., a jej hasłem będą słowa „Oblubieniec jest z wami” zaczerpnięte z napisanego przed dwudziestu pięciu laty Listu do rodzin św. Jana Pawła II.

 

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego, a w nim wiele ciekawych artykułów. Dostępne są również Niedziela i Źródło.

 

6. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: śp. Michała Baraniaka. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

 

7. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Boskiej i wstawiennictwa świętych Patronów. Dzieciom, młodzieży i wszystkim wyjeżdżającym na urlopy życzymy bezpiecznego, dobrego wypoczynku.

 

8. Ogłoszenia oraz intencje mszalne dostępne są w gablotkach i na stronie internetowej naszej parafii www.przemienienie.libiaz.pl

 

 
XIX Niedziela Zwykła - 11.8.2019 r.

1. W tym tygodniu będziemy liturgicznie przeżywać:

 • wtorek – święto NMP Kalwaryjskiej
 • środa – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika
 • czwartek – Uroczystość Wniebowzięcia NMP, Msze Święte w naszym kościele jak w każdą niedzielę, o 7,9,11,12.30 i 18.00 oraz w Dębie o 10. W tym dniu tradycyjnie święcimy kwiaty i zioła. Prosimy o przynoszenie wiązanek. Poświęcenie po każdej Mszy Świętej.
 • sobota – święto św. Jacka, patrona archidiecezji krakowskiej

 

2. Dziś pielgrzymi idący na Jasną Górę kończą swoją pielgrzymkę. Wszystkie intencje złożone przez Was do „Banku Modlitwy” zostały omodlone. Bóg zapłać również wszystkim, którzy wsparli organizację pielgrzymki finansowo.

 

3. Zachęcamy w miesiącu sierpniu do dobrowolnej abstynencji jako doskonałego narzędzia do walki z nałogami i uzależnieniami zniewalającymi człowieka.

 

4. Wieloletnią tradycją naszej Archidiecezji jest sierpniowe pielgrzymowanie po Dróżkach Kalwaryjskich. Dnia 15 sierpnia (wtorek) odbędzie się tam odpust, ale już dzisiaj rozpoczynają się tam obchody związane z Uroczystością Wniebowzięcia. Zachęcamy do udziału. Szczegóły na plakatach.

 

5. Kolejna niedziela to III niedziela miesiąca – składka przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii – zbieramy finanse na nowe nagłośnienie kościoła i ekrany w nawach bocznych i w prezbiterium. Bóg zapłać za wszystkie ofiary na ten cel, także za ofiary imienne. Przypominamy także, że można składać ofiary do puszek za ławkami na kwiaty i sprzątanie kościoła. Dziękujemy za pamięć także o tej sprawie.

 

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego, w którym znajdziemy płytę z pieśniami patriotycznymi i religijnymi. Dostępne są również Niedziela i Źródło.

 

7. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: śp. Józefę Szczurek. Pamiętajmy o niej w naszych modlitwach.

 

8. Ogłoszenia dostępne są w gablotkach i na stronie internetowej naszej parafii www.przemienienie.libiaz.pl

 

 

 
XVIII Niedziela Zwykła - 4.8.2019 r.

1. Przeżywamy dzisiaj uroczystość odpustową ku czci Przemienienia Pańskiego. Suma odpustowa pod przewodnictwem, ks. bpa Jana Zająca o godz. 11.00, po tej Mszy błogosławieństwo małżeństw.

 

 

2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

 

 • wtorek – liturgiczne święto Przemienienia Pańskiego – Msze Święte w tym dniu w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Można w tym dniu uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami
 • środa – wspomnienie św. Kajetana, prezbitera
 • czwartek – wspomnienie św. Dominika, prezbitera
 • piątek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy
 • sobota – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika

 

3. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 7.00 zmianka różańcowa.

 

 

4. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym Msze św. w dni powszednie odprawiamy o g. 6.30 i 18.00.

 

 

5. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone w zeszłym tygodniu przy okazji poświęcenia samochodów – zostały one przekazane na konto akcji MIVA Polska czyli na zakup pojazdów dla polskich Misjonarzy. Złożono 2101 zł.

 

 

6. W najbliższą środę o godzinie 8:00 z kościoła św. Barbary wyruszy libiąska grupa PPK na Jasną Górę. Nadanie bagaży od godziny 7:30. Zapisać się można jeszcze dzisiaj po każdej Mszy św. oraz w poniedziałek i wtorek po Mszy Św. wieczornej, przy wejściu do kościoła św. Barbary.

 

OSOBY NIEPEŁNOLETNIE PRZY ZAPISIE MUSZĄ POSIADAĆ WYPEŁNIONY FORMULARZ ZGODY RODZICÓW.

 

Koszt wynosi 60 zł od osoby dorosłej i 30 zł. od uczestników do lat 16. Dodatkowo koszt 30 zł za autobus powrotny. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w trud pielgrzymowania. Kto jednak z różnych powodów nie może pielgrzymować, może włączyć się duchowo w dzieło pielgrzymki. Tworzymy bowiem dla naszej grupy tzw. BANK MODLITWY Jeśli ktoś ma intencję, w której szczególnie się modli i chce aby została odczytana i włączona do modlitwy różańcowej w trakcie drogi, można zostawić ją zapisaną na kartce w zakrystii lub bezpośrednio u osób zapisujących pielgrzymów. Ewentualne datki złożone przy tej okazji będą wsparciem organizacji grupy z Libiąża.

 

 

7. Serdecznie dziękujemy naszym Panom Kościelnym – p. Kazimierzowi i p. Lucjanowi za prace w kościele: wymalowanie drzwi i naprawienie ławki przed kościołem.

 

8. Zachęcamy do lektury gazet katolickich, do nabycia "Gość Niedzielny", "Niedziela", "Źródło".

 

 

9. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: śp. Mario Borsetti, śp. Bogusławę Księżarczyk, śp. Kazimierza Rembiechę, śp. Teresę Wojtyła i śp. Jadwigę Gut. Pamiętajmy o Nich w naszych modlitwach.

 

 

10. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Boskiej i wstawiennictwa świętych Patronów. Dzieciom, młodzieży i wszystkim wyjeżdżającym na urlopy życzymy bezpiecznego, dobrego wypoczynku.

 

 

 

ks. proboszcz Michał Kliś

 
XIV Niedziela Zwykła - 21.7.2019 r.

1. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

 • poniedziałek – święto św. Marii Magdaleny
 • wtorek – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy
 • środa – wspomnienie św. Kingi, dziewicy
 • czwartek – święto św. Jakuba, apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa
 • piątek – wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP

 

2. Dziś III niedziela miesiąca – składka przeznaczona na potrzeby naszej parafii – zbieramy finanse na nowe nagłośnienie kościoła i ekrany w nawach bocznych i w prezbiterium. Bóg zapłać za wszystkie ofiary na ten cel, także za ofiary imienne. Przypominamy także, że można składać ofiary do puszek za ławkami na kwiaty i sprzątanie kościoła. Dziękujemy za pamięć także o tej sprawie.

 

 

 

3. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym Msze św. w dni powszednie odprawiamy o g. 6.30 i 18.00.

 

 

4. Z racji przypadającego w tym tygodniu wspomnienia św. Krzysztofa – Patrona kierowców w następną niedzielę po każdej Mszy Świętej będzie poświęcenie samochodów. Święcić będziemy na parkingu przy kościele i przy zakrystii. Przy okazji poświęcenia pojazdów zbieramy ofiary na zakup pojazdów dla misjonarzy na całym świecie – tzw. MIVA Polska. Zbiórka pod hasłem: "Bądźmy wdzięczni Panu Bogu za bezpiecznie przejechane kilometry".

 

 

5. Jeszcze raz zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania na Jasną Górę w grupie libiąskiej. Pielgrzymka w terminie 7 – 11 sierpnia. Zapisy na początku sierpnia. Dla tych, którzy nie mogą podjąć tego trudu przygotowaliśmy BANK MODLITWY, do którego można składać swoje intencje, które pielgrzymi będą omadlać na szlaku. Skrzynka intencji znajduje się przy obrazie MB Libiąskiej.

 

 

6. Zachęcamy do lektury gazet katolickich, do nabycia "Gość Niedzielny", "Niedziela", "Źródło".

 

 

7. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Boskiej i wstawiennictwa świętych Patronów. Dzieciom, młodzieży i wszystkim wyjeżdżającym na urlopy życzymy bezpiecznego, dobrego wypoczynku.

 

 

 

ks. proboszcz Michał Kliś

 
XV Niedziela Zwykła - 14.7.2019 r.

1. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

 • poniedziałek – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła
 • wtorek – wspomnienie NMP z Góry Karmel (MB Szkaplerznej)
 • czwartek – wspomnienie św. Szymona z Lipnicy
 • sobota – wspomnienie bł. Czesława

 

2. Następna niedziela to III niedziela miesiąca – składka przeznaczona na potrzeby naszej parafii – zbieramy finanse na nowe nagłośnienie kościoła i ekrany w nawach bocznych i w prezbiterium. Poprzednie środki zostały wydane na Dom Parafialny. Bóg zapłać za wszystkie ofiary na ten cel, także za ofiary imienne.

 

 

 

3. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym Msze św. w dni powszednie odprawiamy o g. 6.30 i 18.00.

 

 

4. Ponownie zapraszamy do wspólnego przeżywania naszego odpustu parafialnego – będziemy go obchodzić 4.08 (niedziela). Uroczysta suma odpustowa pod przewodnictwem ks. bpa Jana Zająca o godz. 11.00.

 

 

5. Jeszcze raz zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania na Jasną Górę w grupie libiąskiej. Pielgrzymka w terminie 7 – 11 sierpnia. Zapisy na początku sierpnia. Dla tych, którzy nie mogą podjąć tego trudu przygotowaliśmy BANK MODLITWY, do którego można składać swoje intencje, które pielgrzymi będą omadlać na szlaku. Skrzynka intencji znajduje się przy obrazie MB Libiąskiej.

 

 

6. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: śp. Roberta Stasiowskiego i śp. Kazimierę Rudnik. Pamiętajmy o Nich w naszych modlitwach.

 

 

7. Zachęcamy do lektury gazet katolickich, do nabycia "Gość Niedzielny", "Niedziela", "Źródło".

 

 

8. W najbliższy piątek grupa 50 dzieci i młodzieży z ks. Piotrem wyjeżdżają na wakacje do Chorwacji. Życzy im dobrego, błogosławionego czasu i bezpiecznej podróży i prosimy o modlitwę w tej intencji. Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia i wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrze przeżytego tygodnia.

 

 

ks. proboszcz Michał Kliś

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 84

Msze Święte

Msze święte
w niedziele i święta:

Kościół parafialny
sobota: godz. 18.00
niedziela: godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
niedziela, godz. 10.00

Msze św. w święta kościelne
uznane za dni robocze:

Kościół parafialny
godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
godz. 18.00

Msze święte
w dni powszednie:

Kościół parafialny
godz. 6.30, 7.00 i 18.00

bok1.jpg

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości