Kolęda 2018/2019

Zaraz po świętach rozpoczynamy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Chcemy modlić się w domach naszych parafian, błogosławić Wasze rodziny i domy. Niech to krótkie spotkanie będzie okazją do zaproszenia Boga do swojej codzienności z kapłańskim błogosławieństwem i pokropieniem wodą święconą.

 

 

Prosimy o przygotowanie stołu nakrytego obrusem, krzyża, świec, Pisma Świętego i wody święconej. Ewentualne ofiary składane z tej okazji w dużej części przekazujemy na cele kurii diecezjalnej, utrzymanie seminarium duchownego, uniwersytetu papieskiego, domów księży emerytów i wsparcie dla księży misjonarzy.

 

Także w tym roku w wizycie kolędowej będą nas wspierać nasi byli wikariusze, studenci z Rzymu: ks. Mirosław Cichoń i ks. Tomasz Jarosz.

 

Plan całej kolędy dostępny jest w gablotach przy kościele i na stronie internetowej i profilu FACEBOOK parafii. W wyjątkowych przypadkach, niezależnych od nas, terminy mogą ulec zmianie.

 

Ks. Tomasz

  • 27.12.2018 (czwartek), od godz. 9.00 – ul. Sikorskiego od ul. św. Barbary wraz z bocznymi do ul. Cichej włącznie
  • 28.12.2018 (piątek), od godz. 9.00 – ul. Sikorskiego, nieparzyste od ul. Cichej wraz z bocznymi do styku ul. Bliską oraz ul. Bliska, c.d. ul. Sikorskiego nieparzyste do całej ul. Bema włącznie
  • 29.12.2018 (sobota), od godz. 10.00 – ul. Sikorskiego, parzyste wraz z bocznymi od Krzyża do blaszaka
  • 2.01.2019 (środa), od godz. 10.00 – ul. Sikorskiego od ul. Bema w dół wraz z ul. Brzoskwiniową oraz od 15.00 - ul.11 Listopada 24
  • 3.01.2019 (czwartek), od godz. 14.00 – 11 listopada 14 (cały blok)
  • 4.01.2019 (piątek), od godz. 14.00 – 11 listopada 16 (cały blok)
  • 5.01.2019 (sobota), od godz. 9.00 – ul. Paderewskiego 3 (cały blok)

 

Ks. Proboszcz

  • 5.01.2019 (sobota) - Dąb
  • 8.01.2019 (wtorek), od godz. 10.00 – ul. Mickiewicza (od Oświęcimskiej), ul. Świtezianki
  • 9.01.2019 (środa), od godz. 10.00 – ul. Szkolna (od Mickiewicza), ul. Harcerska, ul. Pocztowa
  • 10.01.2019 (czwartek), od. godz. 10.00 - ul. Chełmońskiego, ul. Kochanowskiego, ul. Potokowa
  • 12.01.2019 (sobota), od. godz. 10.00 - ul. Rolna (od najwyższego numeru), ul. Chlebowa
  • 14.01.2019 (poniedziałek), od godz. 10.00 – ul Grażyny, ul. Przyrodnicza, ul. Warzywna, ul. Litewska
  • 17.01.2019 (czwartek), od godz. 10.00 – ul. Gromiecka i ul. Krakowska na Moczydle

 

Ks. Rafał

  • 27.12.2018 - czwartek,godz. 9.00 - ul. Łąkowa, Kępa Kosówkowa, Jaskrowa, Miodowa, Paprocia
  • 28.12.2018 - piątek, godz. 9.00 - ul. Cegielniana, Sielanki, Jazdówka
  • 29.12.2018 – sobota, godz. 9.00 - ul. Wolności, Mleczna, Słoneczna, Sarnia
  • 31.12.2018 – poniedziałek, godz.9.00 - ul. Spokojna od góry
  • 2.01.2019 - środa, godz. 15.00 - ul. 11 Listopada bl. 12 (1-45)
  • 3.01.2019 - czwartek,godz.14.00 - ul. 11 Listopada bl. 12 (46-90)
  • 5.01.2019 - sobota,godz.9.00 – Dąb
  • 9.01.2019 - środa, godz. 15.00 - Plac Zwycięstwa, ul. Agatki, Kopernika, Działkowa
  • 10.01.2019 - czwartek,godz.14.00 - ul. Batorego i Jagiełły
  • 12.01.2019 - sobota, godz. 9.00 - ul. Paderewskiego 1 (cały blok)
  • 14.01.2019 - poniedziałek,godz. 10.00 - ul. Wilcza i Orkana
  • 16.01.2019 – środa, godz.10.00 - ul. Floriańska (od góry, obie strony do ul. Jagiełły) oraz nowe domy u góry ul. Żniwnej
  • 17.01.2019 - czwartek, godz.10.00 - ul. Floriańska ( numery parzyste, od ul. Jagiełły do piekarni) ul. Zaułek
  • 18.01.2019 - piątek, godz. 10.00 - ul. Floriańska ( nieparzyste z bocznymi od remizy, ul. Sobieskiego do styku z ul. Batorego)

 

Ks. Piotr

  • 27.12.2018 - czwartek, godz.9.00 - ul. Waryńskiego od krzyża i ul. Kolorowa
  • 28.12.2018 – piątek, godz. 9.00 - ul. Krasickiego (od ul. Krakowskiej) i ul. Tęczowa
  • 29.12.2018 - sobota, godz.9.00 - ul. Sienkiewicza (całość, początek od ul. Krakowskiej)
  • 2.01.2019 - środa, godz. 17.30 - ul. Paderewskiego 4 (m. 1 – 30)
  • 3.01.2019 - czwartek,godz.14.00 - ul. Karpiowa, ul. Stawowa, ul. Reja
  • 5.01.2019 - sobota, godz. 9.00 – Dąb
  • 7.01.2019 - poniedziałek, godz.13.30 - ul. Flasińskiego, ul. Krótka
  • 8.01.2019 - wtorek, godz. 13.00 - ul. Dąbrowskiego od stawów i ul. Stolarska
  • 9.01.2019 - środa,godz.17.30 - ul. Paderewskiego 4 (m. 31-60)
  • 10.01.2019 - czwartek, godz.14.00 - Druga część ul. Matejki, Malczewskiego, Wiśniowa, Długosza
  • 28.01.2019 - poniedziałek, godz.15.00 - ul. Paderewskiego 6 (m. 1 – 30)
  • 29.01.2019 – wtorek, godz. 15.00 - ul. Paderewskiego 6 (m. 31-60)

 

Ks. Maciej

  • 27.12.2018 - czwartek, godz. 9.00 – ul. Majowa
  • 28.12.2018 – piątek, godz. 9.00 - ul. Konopnickiej (obie strony, od Agatu do styku z ul. Piastowską)
  • 29.12.2018 – sobota, godz. 9.00 - ul. Skłodowskiej od nr 1 i ul. Zgody
  • 31.12.2018 – poniedziałek, godz, 9.00 - ul. Konopnickiej (nowe domki, nr 51)
  • 2.01.2019 – środa, godz. 14.30 - ul. Konopnickiej (dokończenie z ul. Śnieżna i ul. Wróbla)
  • 5.01.2019 – sobota, godz. 9.00 - Dąb
  • 7.01.2019 – poniedziałek, godz. 14.30 - ul. Piaskowa, ul. Tuwima, + 4 domu z ul. Żniwnej
  • 8.01.2019 – wtorek, godz. 13.00 - wszystkie domu za torami i ul. Orzeszkowej
  • 9.01.2019 – środa, godz. 14.30 - ul. Fredry, ul. Kręta, ul. Ludowa
  • 11.01.2019 – piątek, godz. 14.30 - ul. Swojska i ul. Modrzewiowa
  • 21.01.2019 – poniedziałek, godz. 14.30 - ul. Klonowa i ul. Lipowa
  • 22.01.2019 – wtorek, godz. 13.00 - ul. Kolejowa (cała)
  • 23.01.2019 – środa, godz. 14.30 - ul. 11 Listopada 18 (mieszkania 1-45)
  • 25.01.2019 – piątek, godz. 14.30 - ul. 11 Listopada 18 (mieszkania 46-90)
  • 26.01.2019 – sobota, godz. 9.00 - ul. Armii Krajowej ( od nr 1 do 44)
  • 28.01.2019 – poniedziałek, godz. 14.30 - ul. Armii Krajowej (od nr 47 do torów), ul. Wspólna
  • 29.10.2019 – wtorek, godz. 14.30 - ul. 11 Listopada 22 (m. 1-40)
  • 30.10.2019 – środa, godz. 14.30 - ul. 11 Listopada 22 (m. 41-80)
  • 31.01. - czwartek, godz. 14.00 – ul. Oświęcimska, od cmentarza do nr 53
  • 1.02.2019 – piątek, godz. 14.30 - ul. 11 Listopada 22 (m. 81-120)
  • 2.02. - sobota – godz. 10.00 – ul. Oświęcimska, od ronda do nr 52 i 52a

 

Ks. Mirosław

  • 27.12.2018 - czwartek, godz. 9.00 - ul. Krakowska od lasu do LIBETu i część ul. Matejki
  • 28.12.2018 - piątek, godz. 9.00 - ul. Sosnowa, Świerkowa, Beskidzka, Błękitna, Biała
  • 29.12.2018 - sobota, godz. 9.00 - ul. Paderewskiego 9 (cały blok)
  • 2.01.2019 - środa, godz. 15.00 - ul. 11 listopada 20 (m. 1-35)
  • 3.01.2019 - czwartek, godz. 15.00 - ul. 11 listopada 20 (m. 36-70)

 

 

Msze Święte

Msze święte
w niedziele i święta:

Kościół parafialny
sobota: godz. 17.00
niedziela: godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i 17.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
niedziela, godz. 10.00

Msze św. w święta kościelne
uznane za dni robocze:

Kościół parafialny
godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 17.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
godz. 17.00

Msze święte
w dni powszednie:

Kościół parafialny
godz. 6.30, 7.00 i 17.00

bok1.jpg

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości