XVIII Niedziela Zwykła - 4.8.2019 r.

1. Przeżywamy dzisiaj uroczystość odpustową ku czci Przemienienia Pańskiego. Suma odpustowa pod przewodnictwem, ks. bpa Jana Zająca o godz. 11.00, po tej Mszy błogosławieństwo małżeństw.

 

 

2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

 

  • wtorek – liturgiczne święto Przemienienia Pańskiego – Msze Święte w tym dniu w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Można w tym dniu uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami
  • środa – wspomnienie św. Kajetana, prezbitera
  • czwartek – wspomnienie św. Dominika, prezbitera
  • piątek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy
  • sobota – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika

 

3. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 7.00 zmianka różańcowa.

 

 

4. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym Msze św. w dni powszednie odprawiamy o g. 6.30 i 18.00.

 

 

5. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone w zeszłym tygodniu przy okazji poświęcenia samochodów – zostały one przekazane na konto akcji MIVA Polska czyli na zakup pojazdów dla polskich Misjonarzy. Złożono 2101 zł.

 

 

6. W najbliższą środę o godzinie 8:00 z kościoła św. Barbary wyruszy libiąska grupa PPK na Jasną Górę. Nadanie bagaży od godziny 7:30. Zapisać się można jeszcze dzisiaj po każdej Mszy św. oraz w poniedziałek i wtorek po Mszy Św. wieczornej, przy wejściu do kościoła św. Barbary.

 

OSOBY NIEPEŁNOLETNIE PRZY ZAPISIE MUSZĄ POSIADAĆ WYPEŁNIONY FORMULARZ ZGODY RODZICÓW.

 

Koszt wynosi 60 zł od osoby dorosłej i 30 zł. od uczestników do lat 16. Dodatkowo koszt 30 zł za autobus powrotny. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w trud pielgrzymowania. Kto jednak z różnych powodów nie może pielgrzymować, może włączyć się duchowo w dzieło pielgrzymki. Tworzymy bowiem dla naszej grupy tzw. BANK MODLITWY Jeśli ktoś ma intencję, w której szczególnie się modli i chce aby została odczytana i włączona do modlitwy różańcowej w trakcie drogi, można zostawić ją zapisaną na kartce w zakrystii lub bezpośrednio u osób zapisujących pielgrzymów. Ewentualne datki złożone przy tej okazji będą wsparciem organizacji grupy z Libiąża.

 

 

7. Serdecznie dziękujemy naszym Panom Kościelnym – p. Kazimierzowi i p. Lucjanowi za prace w kościele: wymalowanie drzwi i naprawienie ławki przed kościołem.

 

8. Zachęcamy do lektury gazet katolickich, do nabycia "Gość Niedzielny", "Niedziela", "Źródło".

 

 

9. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: śp. Mario Borsetti, śp. Bogusławę Księżarczyk, śp. Kazimierza Rembiechę, śp. Teresę Wojtyła i śp. Jadwigę Gut. Pamiętajmy o Nich w naszych modlitwach.

 

 

10. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Boskiej i wstawiennictwa świętych Patronów. Dzieciom, młodzieży i wszystkim wyjeżdżającym na urlopy życzymy bezpiecznego, dobrego wypoczynku.

 

 

 

ks. proboszcz Michał Kliś

 

Msze Święte

Msze święte
w niedziele i święta:

Kościół parafialny
sobota: godz. 17.00
niedziela: godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i 17.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
niedziela, godz. 10.00

Msze św. w święta kościelne
uznane za dni robocze:

Kościół parafialny
godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 17.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
godz. 17.00

Msze święte
w dni powszednie:

Kościół parafialny
godz. 6.30, 7.00 i 17.00

bok12.jpg

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 27 gości