XIX Niedziela Zwykła - 11.8.2019 r.

1. W tym tygodniu będziemy liturgicznie przeżywać:

  • wtorek – święto NMP Kalwaryjskiej
  • środa – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika
  • czwartek – Uroczystość Wniebowzięcia NMP, Msze Święte w naszym kościele jak w każdą niedzielę, o 7,9,11,12.30 i 18.00 oraz w Dębie o 10. W tym dniu tradycyjnie święcimy kwiaty i zioła. Prosimy o przynoszenie wiązanek. Poświęcenie po każdej Mszy Świętej.
  • sobota – święto św. Jacka, patrona archidiecezji krakowskiej

 

2. Dziś pielgrzymi idący na Jasną Górę kończą swoją pielgrzymkę. Wszystkie intencje złożone przez Was do „Banku Modlitwy” zostały omodlone. Bóg zapłać również wszystkim, którzy wsparli organizację pielgrzymki finansowo.

 

3. Zachęcamy w miesiącu sierpniu do dobrowolnej abstynencji jako doskonałego narzędzia do walki z nałogami i uzależnieniami zniewalającymi człowieka.

 

4. Wieloletnią tradycją naszej Archidiecezji jest sierpniowe pielgrzymowanie po Dróżkach Kalwaryjskich. Dnia 15 sierpnia (wtorek) odbędzie się tam odpust, ale już dzisiaj rozpoczynają się tam obchody związane z Uroczystością Wniebowzięcia. Zachęcamy do udziału. Szczegóły na plakatach.

 

5. Kolejna niedziela to III niedziela miesiąca – składka przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii – zbieramy finanse na nowe nagłośnienie kościoła i ekrany w nawach bocznych i w prezbiterium. Bóg zapłać za wszystkie ofiary na ten cel, także za ofiary imienne. Przypominamy także, że można składać ofiary do puszek za ławkami na kwiaty i sprzątanie kościoła. Dziękujemy za pamięć także o tej sprawie.

 

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego, w którym znajdziemy płytę z pieśniami patriotycznymi i religijnymi. Dostępne są również Niedziela i Źródło.

 

7. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: śp. Józefę Szczurek. Pamiętajmy o niej w naszych modlitwach.

 

8. Ogłoszenia dostępne są w gablotkach i na stronie internetowej naszej parafii www.przemienienie.libiaz.pl

 

 

 

Msze Święte

Msze święte
w niedziele i święta:

Kościół parafialny
sobota: godz. 17.00
niedziela: godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i 17.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
niedziela, godz. 10.00

Msze św. w święta kościelne
uznane za dni robocze:

Kościół parafialny
godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 17.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
godz. 17.00

Msze święte
w dni powszednie:

Kościół parafialny
godz. 6.30, 7.00 i 17.00

bok16.jpg

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości