XX Niedziela Zwykła - 18.8.2019 r.

1. W tym tygodniu będziemy liturgicznie przeżywać:

  • wtorek – św. Bernarda, opata i doktora Kościoła
  • środa – św. Piusa X, papieża
  • czwartek – NMP Królowej
  • sobota – św. Bartłomieja, apostoła

 

2. Dzisiejsza składka przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii – zbieramy finanse na nowe nagłośnienie kościoła i ekrany w nawach bocznych i w prezbiterium. Bóg zapłać za wszystkie ofiary na ten cel, także za ofiary imienne. Przypominamy także, że można składać ofiary do puszek za ławkami na kwiaty i sprzątanie kościoła.

 

3. Biuro Podróży Traveller organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie 5-12 listopada 2019r. Wylot z Krakowa lub Katowic. Cena: 3590zł i 120 Euro. Informacje na plakatach i w biurze Traveller.

 

4. Nasz Ksiądz Arcybiskup serdecznie zaprasza rodziny, osoby samotne, siostry zakonne oraz kapłanów, do wzięcia udziału w XXVII Pielgrzymce Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej. Odbędzie się ona 8 września 2019 r., a jej hasłem będą słowa „Oblubieniec jest z wami” zaczerpnięte z napisanego przed dwudziestu pięciu laty Listu do rodzin św. Jana Pawła II.

 

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego, a w nim wiele ciekawych artykułów. Dostępne są również Niedziela i Źródło.

 

6. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: śp. Michała Baraniaka. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

 

7. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Boskiej i wstawiennictwa świętych Patronów. Dzieciom, młodzieży i wszystkim wyjeżdżającym na urlopy życzymy bezpiecznego, dobrego wypoczynku.

 

8. Ogłoszenia oraz intencje mszalne dostępne są w gablotkach i na stronie internetowej naszej parafii www.przemienienie.libiaz.pl

 

 

Msze Święte

Msze święte
w niedziele i święta:

Kościół parafialny
sobota: godz. 17.00
niedziela: godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i 17.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
niedziela, godz. 10.00

Msze św. w święta kościelne
uznane za dni robocze:

Kościół parafialny
godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 17.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
godz. 17.00

Msze święte
w dni powszednie:

Kościół parafialny
godz. 6.30, 7.00 i 17.00

bok11.jpg

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 18 gości