Pielgrzymka do Zakopanego

Dzieci pierwszokomunijne odbyły pielgrzymkę dziękczynną do Zakopanego. Podziwialiśmy góry, które nas otaczały i byliśmy zachwyceni pięknem krajobrazu. Udaliśmy się do sanktuarium, aby przywitać się z Matką Bożą Fatimską.

 

 

Pierwsza Komunia oraz uroczystość jej przyjęcia wymaga zarówno od dziecka, jego rodziców, jak również od najbliższej rodziny niemałych nakładów pracy zarówno duchowej jak i prozaicznie świeckiej. Nerwowe przygotowania pochłaniają zasoby naszych sił. Kiedy jednak miną już emocje związane z celebracją Pierwszej Komunii Świętej, przychodzi czas uspokojenia i wyciszenia, który pozwala w pełni docenić wartość przyjętego sakramentu. Dlatego też praktykowany jest zwyczaj pielgrzymki po komunijnej. W tym roku po raz pierwszy odbyła się pielgrzymka wszystkich dzieci Pierwszo Komunijnych wraz z rodzicami. W sumie 160 osób wzięło udział w dziękczynnej pielgrzymce do Sanktuariów Podhala. Niemały

 

Zapowiadana pogoda nie budziła zachwytem, ale Matka Boża Fatimska w Zakopanym powitała nas piękną, słoneczną pogodą. Sanktuarium wybudowano jako votum za ocalenie życia papieża Jana Pawła II po zamachu z 13 maja 1981. Kościół pw. Matki Bożej Fatimskiej wzniesiono w latach 1987–1992. Świątynia została konsekrowana przez Jana Pawła II 7 czerwca 1997 w czasie VI pielgrzymki do Polski.

Podziwialiśmy góry, które nas otaczały i byliśmy zachwyceni pięknem krajobrazu. Udaliśmy się do sanktuarium, aby przywitać się z Matką Bożą Fatimską. Eucharystia, rozpoczęła się o godzinie 11.00. Eucharystię celebrował nasz opiekun ksiądz Wojciech Galica.

Po Mszy Świętej mieliśmy czas dla siebie. Były pamiątkowe zdjęcia i zakupy. Dzieci wraz z rodzicami udały się na Krupówki, gdzie mogły coś zjeść i odpocząć.

O godzinie 13.30. wyruszyliśmy do Ludźmierzu, sanktuarium pw. Wniebowzięcia NMP. Na głównym ołtarzu znajduje się przepiękna figura uśmiechniętej «Gaździny Podhala» – Matki Bożej Ludźmierskiej z Dzieciątkiem (z XV wieku). Znamienny jest szczegół z koronacji cudownej figury w 1963 roku: w czasie procesji z rąk Matki Bożej wysunęło się berło, które w locie pochwycił biskup Karol Wojtyła.

W sanktuarium modliliśmy się odmawiając litanię do Matki Bożej o potrzebne łaski dla dzieci oraz rodziców. Dzieci dziękowały Matce Bożej za dar I Komunii świętej i za to, że mogliśmy tu przybyć z pielgrzymką. Wracając nawiedziliśmy jeszcze papieskie Wadowice wstępując do kościoła pw. Św. Piotra.

W autokarze w drodze powrotnej śpiewaliśmy pieśni. Wszyscy byli bardzo zadowoleni i zachwyceni. „Takiej pielgrzymki jeszcze nie było” – niech te słowa, wypowiadane przez wielu, będą wyrazami wdzięczności dla naszego księdza Wojciecha za zorganizowanie tej pielgrzymki.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć (kliknij w obrazek).

Marta Włodarz

 

Kontakt

W pilnych sprawach można kontaktować się
z parafią przez numer
do księdza dyżurującego:

536 - 786 - 974

Msze Święte

Msze święte
w niedziele i święta:

Kościół parafialny
sobota: godz. 18.00
niedziela: godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
niedziela, godz. 10.00

Msze św. w święta kościelne
uznane za dni robocze:

Kościół parafialny
godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
godz. 18.00

Msze święte
w dni powszednie:

Kościół parafialny
godz. 6.30, 7.00 i 18.00

bok1.jpg

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości