Miasto świętych i uśmiechu!

-Nie ma świętości bez krzyża, wyrzeczeń, wewnętrznej walki duchowej oraz zjednoczenia z Panem Jezusem, które dokonuje się przez sakramenty zwłaszcza poprzez pełny udział w co niedzielnej Mszy św.- te m.in. słowa skierował ks. kard. Stanisław Dziwisz metropolita krakowski do ponad 1,5 tys. uczestników drugiego Libiąskiego Orszaku Świętych.

 

 

Marsz przeszedł ulicami naszego miasta w dzień przed uroczystością Wszystkich Świętych. Zainaugurowała go sztuka o św. Rozalii, którą w kościele pw. Przemienienia Pańskiego zaprezentowała libiąska młodzież. Następnie uformował się Orszak na czele którego jechali motocykliści i harleyowcy, szła też orkiestra górnicza, harcerze.

 

Młodzi mieli na sobie koszulki z logo ŚDM oraz z logo Libiąskiego Orszaku Świętych, w rękach nieśli flagi z wymownym napisem „Święty zwycięża”. Tak Orszak w Libiążu był tego przykładem. Dzieci, ale również starsi odpowiedzieli na zaproszenie organizatorów i przebrali się za swoich ulubionych Patronów. Charakterystyczne stroje bez najmniejszego problemu pozwalały odgadnąć jaki święty jest reprezentowany w Orszaku.

 

Patronami tegorocznego „Holy Wins- święty zwycięża” w Libiążu była św. Rozalia, św. Siostra Faustyna oraz św. Jan Paweł II. Ich relikwie nieśli Daria, Łucja i Konrad- uczniowie libiąskiego Gimnazjum nr 2.

 

Po przemarszu ulicami miasta w kościele św. Barbary Mszy św. przewodniczył ks. bp Damian Muskus. Odczytano pozdrowienia od ks. kard. Stanisława Dziwisza.

 

Metropolita krakowski dziękował za manifestację wiary, i przypomnienie mieszkańcom Libiąża oraz naszej Ojczyzny, co tak naprawdę stanowi sens oraz cel ludzkiego życia. –Inicjatywa Holy Wins jest doskonałą okazją do przypomnienia prawdy, że wszyscy nie zależnie od sytuacji życiowej, stanu, powołani są do świętości- podkreślił kard. Dziwisz.

 

Kardynał przypomniał też słowa św. Jana Pawła II, który mówił abyśmy nie bali się być świętymi. –Sam dawał tego przykład kanonizowany 27 kwietnia 2014 roku w Rzymie, wcześniej kanonizował 482 świętych a beatyfikował 1338 osób- podkreślił metropolita krakowski.

 

Pozdrowienia dla uczestników Orszaku w Libiążu nadeszły również z kancelarii Prezydenta RP. Na zakończenie w niebo wypuszczono 1049 balonów, co miało przypominać o przypadającej w przyszłym roku 1050 rocznicy chrztu Polski. Były tańce w wykonaniu prawie dwustu gimnazjalistów oraz słodycze. Nawet cukierki były zapakowane w papierki z napisem „Święty zwycięża”.

 

Libiąski Orszak Świętych był kulminacyjnym wydarzeniem projektu „Holy Wins- Święty zwycięża”. W jego ramach przeprowadzono też konkurs plastyczny, odbyła się debata na temat „Miłosierdzie”.

 

W realizację projektu włączyli się rodzice, nauczyciele, księża Dekanatu Libiąż, władze miasta, samorządowe, powiatu, służby miejskie.

Galerie:

Fot. Miłosz Kluba (Gość Niedzielny):

http://krakow.gosc.pl/gal/pokaz/2794805.Holy-Wins-Swiety-Zwycieza

Fot. Tadeusz Warczak (diecezja.pl):

http://www.diecezja.pl/archidiecezja/archidiecezja-w-obiektywie/korowod-swietych-w-libiazu.html

Parafia św. Barbary:

https://picasaweb.google.com/100987825869036472970/20151031HOLYWINSSWIETYZWYCIEZA

 

Orszak w TV:

Teleexpress, TVP:

http://teleexpress.tvp.pl/22453660/noc-swietych

Kronika Krakowska, TVP Kraków:

http://krakow.tvp.pl/22446108/orszak-swietych-w-libiazu

Kościół z Bliska, TVP Info (materiał rozpoczyna sie w 22min. 14s.):

http://warszawa.tvp.pl/22455721/01112015

 

Msze Święte

Msze święte
w niedziele i święta:

Kościół parafialny
sobota: godz. 18.00
niedziela: godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
niedziela, godz. 10.00

Msze św. w święta kościelne
uznane za dni robocze:

Kościół parafialny
godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
godz. 18.00

Msze święte
w dni powszednie:

Kościół parafialny
godz. 6.30, 7.00 i 18.00

bok1.jpg

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości