Boże Narodzenie 2016


 

"Brat Albert wyznaje: "Patrzę na Jezusa w Jego Eucharystii.
Czy Jego miłość obmyśliła coś jeszcze piękniejszego?
Skoro jest chlebem i my bądźmy chlebem... Dawajmy siebie samych".

(Z homilii Jana Pawła II podczas beatyfikacji brata Alberta)

 

Nowonarodzone Dziecię przyszło na świat, aby zamieszkać pośród ludzi i aby swoją obecnością przemienić wszystko to, co nas otacza. Oświeceni łaską wiary uznajemy w Nim prawdziwego Boga, który z miłości do nas stał się Człowiekiem.

 

 

Bóg jest dobry. Przyszedł na świat w Dzieciątku Jezus, aby nas Sobą nie speszyć, aby nas rozbroić swoją miłością. Bóg jest Miłością i w tych wyjątkowych dniach przychodzi do nas jako Dziecko - bezbronne, słabe, pragnące naszej miłości.

 

On przychodzi do nas nie tylko "od święta". Nie przychodzi do nas wyłącznie w swoje urodziny, w Boże Narodzenie. Być może to my myślimy o nim i chcemy Go przyjąć w ten jeden jedyny dzień ze względu na rodzinną, czułą atmosferę tego wyjątkowego czasu. Ale Bóg przychodzi do nas każdego dnia.

 

"Cor ad cor loquitur: Serce mówi do serca" - Serce Bożego Dziecięcia mówi do naszego serca. Możemy usłyszeć bicie Jego serca w każdym szczerym przejawie życzliwości, serdecznym uśmiechu, każdej próbie przezwyciężenia własnych wad i słabości, a w sposób wyjątkowy w Słowie Bożym, modlitwie, sakramentach. Nasze życie może być echem uderzeń Jego serca wtedy, gdy pozwolimy Mu narodzić się w naszych sercach.

 

Dzieląc się poświęconym opłatkiem w imieniu swoim, księży pracujących w naszej Parafii, sióstr zakonnych, p. Organisty, panów Kościelnych, Rady Duszpasterskiej, składam wszystkim Parafianom i Gościom serdeczne świąteczne życzenia. Życzenia hojności Bożego błogosławieństwa. Świąt przeżytych tak, aby na trwałe w naszym życiu pozostał Chrystus, pokoju serca i niegasnących radości oraz czułej opieki Matki Chrystusa w Nowym Roku 2017.

 

Niech przeżyty Jubileuszowy Rok Miłosierdzia, 1050-ta rocznica chrztu Polski oraz doświadczenie Światowych Dni Młodzieży z papieżem Franciszkiem urzeczywistniają się w naszej codziennej posłudze tak, abyśmy nieśli Dobrą Nowinę współczesnemu światu. Pamiętając także o 100-ej rocznicy narodzin dla nieba św. Brata Alberta Chmielowskiego życzymy Bożego pokoju w domach, rodzinach i Ojczyźnie. Umiejmy być dobrzy jak chleb.

 

Szczęść Boże!

ks. Michał Kliś - proboszcz

 

Msze Święte

Msze święte
w niedziele i święta:

Kościół parafialny
sobota: godz. 18.00
niedziela: godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
niedziela, godz. 10.00

Msze św. w święta kościelne
uznane za dni robocze:

Kościół parafialny
godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
godz. 18.00

Msze święte
w dni powszednie:

Kościół parafialny
godz. 6.30, 7.00 i 18.00

bok11.jpg

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości