Druga edycja Kursu Alpha

 

 

20 września w Parafii Św.Barbary rusza druga edycja Kursu Alpha. Jest na niego zaproszony każdy, kto chce usłyszeć o Jezusie Chrystusie.


 

 

  • Kurs Alpha to seria 10 spotkań i weekendowego wyjazdu, które, w przyjaznej i otwartej atmosferze wspólnoty, wyjaśniają podstawy wiary chrześcijańskiej. W każdym tygodniu przedkładany jest inny temat dotyczący wiary. Każdorazowo odbywa się konferencja na zadane zagadnienie, a po niej w małych wspólnotach uczestnicy dzielą się, w wolności, spostrzeżeniami, myślami, uczuciami dotyczącymi usłyszanego słowa.

 

  • Niewątpliwym walorem Alphy jest humor i śmiech , które są nieodzownym elementem spotkań. W stworzeniu miłej i przyjaznej atmosfery pomaga wspólny posiłek, przy którym uczestnicy mają możliwość poznać się i nawiązać przyjaźnie. Na spotkaniach w małych grupach można zapytać o wszystko i wspólnie odpowiadać sobie na zadane pytania. W tych dyskusjach rozwijana jest wiedza dotycząca tematu zasłyszanego uprzednio na konferencji.

 

  • Kurs Alfa został zapoczątkowany w 1990 roku w Londynie przez pastora Nicky’ego Gumbel’a jako odpowiedź na radykalnie obniżającą się liczbę chrześcijan w tym mieście. Aktualnie Kurs Alpha prowadzony jest w kościołach na całym świecie, w kościołach katolickich i protestanckich. Alfa jest narzędziem ekumenicznym, mającym na celu przybliżenie ludziom postaci Jezusa Chrystusa i umożliwienie nawiązania z Nim żywej relacji. To Kurs przeznaczony dla każdego, i dla osób wierzących, które chcą pogłębić swoją wiarę, i dla tych którzy lata temu stracili więź z Kościołem, i dla niewierzących.

 

  • Jakim skutecznym i ważnym narzędziem jest Kurs Alpha mogą świadczyć dane świadczące o tym, że do 2016 roku w Kursie, na całym świecie, w 170 krajach, uczestniczyło 30 milionów ludzi. Alpha została przetłumaczona na 112 języków. W samym 2016 roku w Kursie w Polsce wzięło udział ponad 25,5 tysiąca osób.

 

  • Polska jest krajem katolickim, w związku z czym Kursy Alpha są wprawdzie prowadzone przez świeckich wolontariuszy, ale wspieranych przez księży opiekunów.

 

  • Każdy, kto przeszedł Kurs może angażować się jako wolontariusz przy kolejnych edycjach Alphy. To nie musi być krótka przygoda, ale może zaowocować głębszą relacją z Chrystusem cementowaną poprzez zaangażowanie przy parafii, np. w Kurs Alpha.

 

  • Wiosną tego roku odbyła się w naszej Parafii pierwsza edycja Kursu Alpha. Zaangażowało się w nią kilkanaście osób, które już wcześniej odbyły Kurs. Posługiwały one w grupie, która łącznie liczyła 50 osób.

 

Oto świadectwa kilkorga z nich:

 

Dzięki Alphie poznałam wielu pięknych ludzi, z którymi mogłam w sposób otwarty i szczery porozmawiać o wierze, duchowości, bez niepotrzebnych emocji, bez oceniania. Już za nimi tęsknię i mam nadzieję, że nawiązaliśmy znajomość na lata. To był piękny czas, w którym Jezus przychodził do mnie w drugim człowieku. Dziękuję.

Justyna

 

Bóg mówi do nas cały czas tylko musimy nauczyć się go słuchać, lub raczej usłyszeć. Do mnie przemówił w osobie Agnieszki, gdy moje wątpliwości dotyczące uczestnictwa w Alphie były tak silne, że przechylały się na stronę by dać sobie spokój. Bałam się nieznanego, braku czasu, tego, że nie zorganizuję opieki do dzieci. Wtedy Aga powiedziała, że najważniejsza jest moja decyzja, że gdy przyjdę Pan Bóg resztę sam poukłada - miała 100% racji. Alpha pomogła mi pogłębić relację z Bogiem, nauczyła mnie dostrzegania obecności Ducha Świętego na co dzień. Przez uczestnictwo w Alfie w moim życiu poprawiło się wiele relacji. .Nie mogę nie dodać o mojej wyjątkowej grupie, z którą rozmawiałam, jak ze starymi przyjaciółmi, nie znając się wcześniej. Alpha odmienia życie, tylko na dobre, najtrudniejszy jest pierwszy krok. Alpha jest dla wszystkich i zapewniam, że każdy jest tam traktowany wyjątkowo, bez znaczenia czy wierzy, czy nie, bo przecież wszyscy jesteśmy dziećmi jednego Boga.

Maria

 

 

  • Kurs Alpha daje odpowiedź na pytanie: Czy jest w życiu coś więcej? Jezus powiedział: „Ja jestem drogą i prawdą i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze mnie.” (J 14, 6) Czy możesz być obojętny? Przyjdź, zobacz, spróbuj.

 

  • 20 września w naszej parafii rusza druga edycja Kursu Alpha. Przez kolejne 10 śród o godzinie 18.30 zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby poznać i pogłębić swoją wiarę w swobodnej i przyjaznej, pełnej radości atmosferze. Każde spotkanie obejmuje wspólny posiłek, wykład na określony temat związany z wiarą i dyskusję w małych grupach.

 

  • Zainteresowanych prosimy o zapisywanie się pod numerem telefonu 605 639 717

Do zobaczenia na Kursie.

Szczęść Boże.

 

Msze Święte

Msze święte
w niedziele i święta:

Kościół parafialny
sobota: godz. 17.00
niedziela: godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i 17.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
niedziela, godz. 10.00

Msze św. w święta kościelne
uznane za dni robocze:

Kościół parafialny
godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 17.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
godz. 17.00

Msze święte
w dni powszednie:

Kościół parafialny
godz. 6.30, 7.00 i 17.00

bok11.jpg

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości