Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Libiążu
2. NIEDZIELA ADWENTU – 10.12.2023 R

1. Trwamy w gorliwym i radosnym czuwaniu na modlitwie oczekując narodzenia Pana Jezusa. Czynimy to codziennie poprzez udział w roratach o g. 18.00 / od poniedziałku do piątku /, solidną modlitwę i pełnienie uczynków miłosierdzia. Dzieci przynoszą lampiony, składają dobre uczynki zapisane na serduszkach czy gwiazdkach i składają przed ołtarzem. Do wybranego domu zabierana jest figurka Matki Bożej na całą noc i dzień, by wszyscy domownicy mogli w gronie rodzinnym jednoczyć się na modlitwie.

 

2. Dzisiaj także w Kościele Powszechnym przeżywamy Dzień Solidarności i pomocy Kościołowi na Wschodzie, szczególnie na Ukrainie. Modlitwą i ofiarą wspieramy, tych, którzy są w potrzebie.

 

3. Również dzisiaj w niedzielę na Mszy świętej o godzinie 11.00 odbędzie się poświęcenie medalików dla dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej! To ważny moment na drodze przygotowania do spotkania z Jezusem dzieci klas III!

Czas Adwentu, to tygodnie budzenia wrażliwości na drugiego człowieka będącego w potrzebie. Nasza Rada Parafialna prowadzi dzisiaj zbiórkę do puszek na cel organizacji pomocy świątecznej dla naszych parafian w postaci paczek. Już dzisiaj mówimy „ Bóg zapłać” za otwarte serce i pomoc! Z kolei młodzież oazowa i Służba Liturgiczna rozprowadza dziś opłatki na wigilijny stół oraz świece „Caritas” – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Za każdą świecę parafia odprowadza do Caritas Archidiecezji 10 zł /w związku z podwyżką parafiny/. Możemy też złożyć większą ofiarę za świece, gdyż jak wiemy, środki te będą przeznaczone także na paczki dla osób w naszej wspólnocie, które są w potrzebie. Możemy zgłaszać takie osoby, o których wiemy, iż są w potrzebie w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.

 

3. W przyszłą niedzielę młodzież oazowa będzie rozprowadzać sianko na wigilijny stół. Zechciejmy uszanować gorliwość i entuzjazm młodych ludzi i zachować piękną wigilijną tradycję!

 

4. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej / ok g. 18.40 / zapraszamy na Akatyst ku czci Bogurodzicy – piękną celebrację zaczerpniętą z obrządków wschodnich.

 

5. Fundacja św. Brata Alberta wyraża wdzięczność za wszelkie wsparcie finansowe związane z kiermaszem świątecznym w ubiegłą niedzielę przy naszym kościele. Podczas kiermaszu udało nam się zebrać 2 532,00 zł.

 

6. W przyszłą – 3 Niedzielę Adwentu tzw. Niedzielę „Gaudete” – „Radości” będziemy przeżywać Adwentowy Dzień Skupienia. Słowo Boże wygłosi do nas na wszystkich Mszach świętych /począwszy od soboty 16 grudnia wieczorem/ ks. Kazimierz Chechelski, salezjanin, duszpasterz i katecheta w Oświęcimiu. Natomiast po Mszy św. o g. 11.00 nastąpi pobłogosławienie „Papieskiej Choinki” i jej rozświetlenie! Serdecznie wszystkich zapraszamy, dzieci, młodzież i dorosłych. Będzie to znak, iż nasze przygotowanie do narodzin Jezusa nabiera tempa i jest źródłem najgłębszych radości! A dla najmłodszych będzie też niespodzianka!

 

7. W przyszłą – III Niedzielę Adwentu – będzie spowiedź święta dla mieszkańców Dębu w g. od 9.00 do 10.00. W kościele w Libiążu / w obydwu parafiach / spowiedź święta będzie w sobotę przed wigilią 23 grudnia. Godziny spowiedzi podamy w przyszłym tygodniu. Również 23 grudnia udamy się z wizytą duszpasterską do chorych. Pragniemy nawiedzić wszystkich, którzy przyjmują Pana Jezusa regularnie co miesiąc, ale także prosimy o zgłaszanie tych osób, które przystępują z okazji przeżywanych świąt. Odwiedziny wszystkich chorych przed świętami związane są z układem kalendarza. W I sobotę miesiąca stycznia 2024 roku, nie będzie nawiedzin osób chorych w domach z racji przypadającej w tym dniu Uroczystości Trzech Króli. Tak więc idziemy 23 grudnia do wszystkich chorych przed Wigilią, natomiast w styczniu będzie przerwa do lutego 2024.

Już dzisiaj chcemy zaznaczyć, że wigilia Bożego Narodzenia wypada w Dzień Święty – w Niedzielę. Obowiązuje nas udział w Eucharystii. Dlatego już wcześniej zaplanujmy ten dzień, by być na Mszy świętej. Zaplanujmy czas, podróże i przygotowania w sposób odpowiedzialny, gdyż wieczornej Mszy św. o g. 18.00 już nie będzie. Wtedy już zasiądziemy z bliskimi przy wigilijnym stole.

 

8. Kalendarz liturgiczny:

- we wtorek - wspomnienie NMP z Guadalupe;

- w środę - wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy;

- w czwartek – wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła;

 

9. Jest do nabycia prasa Katolicka: „ Gość Niedzielny”, „ Mały Gość Niedzielny” „ Niedziela” oraz numer adwentowego „ Parafianina”!

 

10. W tym tygodniu na cmentarz odprowadziliśmy śp. Antoniego Kordeczka, śp. Barbarę Morawiec, śp. Andrzeja i Henryka Jarczyków. Pamiętajmy o zmarłych w naszych modlitwach.

 

11. Wszystkim Jubilatom, Solenizantkom i Solenizantom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej i wstawiennictwa świętych Patronów. Wam Drodzy Parafianie oraz Goście życzymy błogosławionego Adwentowego Czasu!

 

 
1. NIEDZIELA ADWENTU – 03.12.2023 R

1.Rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Mobilizujmy nasze siły duchowe, aby poprzez udział w Roratach, naszą gorliwszą modlitwę i życie sakramentalne jak najpiękniej przygotować nasze serca, w których narodzi się Jezus Chrystus. Czas czuwania modlitewnego, budzenia wrażliwości na Boga i drugiego człowieka, czas gorliwego pełnienia dobrych uczynków.

Zapraszamy dzieci, młodzież, i wszystkich na Roraty, Mszę świętą ku czci Matki Bożej, którą w tygodniu sprawujemy codziennie w Adwencie o godz. 18.00. W tym roku będziemy budować „ duchową” szopkę dla Pana Jezusa wraz ze św. Franciszkiem z Asyżu, który jako pierwszy taką szopkę dla Jezusa zbudował 800 lat temu. Dzieci będą zbierały obrazki, a my wszyscy starajmy się także im pomagać i być z nimi na tej adwentowej modlitwie!

 

2.Przypominamy o konkursie szopek, w dwóch kategoriach: tradycyjna oraz regionalna. Można te szopki wykonywać indywidualnie lub zespołowo. Bardzo ważną sprawą przy oddaniu jest dokładne opisanie szopki: imię, nazwisko, szkoła, klasa, czy to jest praca indywidualna czy zespołowa, np. grupa formacyjna, rodzina oraz kategoria szopki. Wykonane szopki przynosimy przed boczny ołtarz do 22 grudnia br. i zgłaszamy w zakrystii. Rozstrzygnięcie konkursu 7 stycznia 2024 roku po Mszy św. o g. 11.00.

 

3.W I czwartek o 17.30 Różaniec w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Prowadzą Róże Różańcowe.

 

4.Pragniemy również prosić i poinformować, że podczas Adwentu będą prowadzone zbiórki na cele charytatywne w naszej parafii: od pierwszej Niedzieli Adwentu – przez wszystkie niedziele po każdej Mszy św. – ofiary za opłatki poświęcone na stół wigilijny oraz za świece w ramach akcji” Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Za jedną świecę odprowadzamy do „ Caritas” 10 zł. Jeżeli ktoś ma możliwość złożenia większej ofiary, to ten dar serca będzie przeznaczony na paczki dla potrzebujących. W drugą niedzielę Adwentu / 10.grudnia / będzie zbiórka do puszek na paczki dla najbardziej potrzebujących w naszej parafii.

 

5.W dzisiejszą niedzielę – kiermasz prac świątecznych Fundacji św. Brata Alberta na rzecz osób niepełnosprawnych przed kościołem; serdecznie dziękujemy za zainteresowanie i wrażliwość serca;

 

6. Dzisiaj po Mszy św. o g. 7.00 spotkanie Róż Żywego Różańca.

 

7. Jutro w poniedziałek 4 grudnia będziemy przeżywać Uroczystość św. Barbary Patronki naszego miasta i górników. Msza św. w intencji wszystkich górników będzie o g. 18.00, natomiast w parafii św. Barbary o g. 9.00. W tym dniu serdeczną modlitwą otoczmy wszystkie solenizantki, szczególnie nasze siostry Służebniczki Starowiejskie w dniu ich imienin: – S. Barbarę Biela i S. Barbarę Żmuda.

 

8. W środę – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa, patrona ludzkiej dobroci. Wraz z dziećmi ufamy, iż będąc tego dnia na roratach spotka nas niespodzianka.

 

9. W piątek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte o g. 7.00, 9.00, 16.00 oraz roratnia o g. 18.00. Jest to święto patronalne naszych Sióstr Służebniczek Starowiejskich, dlatego otoczmy całe Zgromadzenie serdeczną modlitwą!

 

10. W przyszłą niedziele 10 grudnia na Mszy św. o g. 11.00 odbędzie się poświęcenie medalików dla dzieci, które przygotowują się do I Komunii Św.

 

11.Jak co roku zapraszamy na Akatyst ku czci Bogurodzicy – piękną celebrację zaczerpniętą z obrządków wschodnich, odbędzie się ona w niedzielę 10 grudnia bezpośrednio po wieczornej Mszy świętej (ok. 18:40).

 

12. Jest do nabycia prasa Katolicka: „ Gość Niedzielny”, „ Niedziela” „ Staś” dla dzieci oraz nowy numer „ Parafianina” na miesiąc Adwent!

 

13.W tym tygodniu na cmentarz odprowadziliśmy śp. Janinę Norys. Pamiętajmy o zmarłej w naszych modlitwach.

 

14.Wszystkim Górnikom, Jubilatom, Solenizantkom i Solenizantom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej i wstawiennictwa świętych Patronów, szczególnie św. Barbary! Wam Drodzy Parafianie oraz Goście życzymy błogosławionego Adwentowego Czasu!

 
UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA - 26.11.2023 R.

1.Przeżywamy radosną Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Ostatnia niedziela i tydzień Roku Liturgicznego. Jezusowi, który jest Panem Czasu i Wieczności raz jeszcze zawierzamy nasze życie i to wszystko kim jesteśmy!. Po Mszy św. o g. 11.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Naszemu Zbawicielowi.

 

2.Za tydzień rozpoczynamy czas Adwentu, okresu radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Będziemy się starali poprzez udział w Roratach, naszą gorliwszą modlitwę i życie sakramentalne jak najpiękniej przygotować nasze serca, w których narodzi się Jezus Chrystus. To czas czuwania modlitewnego, obudzenia wrażliwości na Boga i drugiego człowieka, czas gorliwego pełnienia dobrych uczynków.

 

Zapraszamy dzieci, młodzież, i wszystkich na Roraty - Msze świętą, którą w tygodniu sprawujemy w dni powszednie w Adwencie o godz. 18.00. W tym roku będziemy budować „ duchową” szopkę dla Pana Jezusa wraz ze św. Franciszkiem z Asyżu, który jako pierwszy taką szopkę dla Jezusa zbudował 800 lat temu. Dzieci będą zbierały obrazki, a my wszyscy starajmy się także im pomagać i być z nimi na tej adwentowej modlitwie! Bądźmy gorliwi tak jak to potrafiliśmy w październiku na Różańcu!

 

3.Przypominamy o konkursie szopek, w dwóch kategoriach: tradycyjna oraz regionalna. Można te szopki wykonywać indywidualnie lub zespołowo. Bardzo ważną sprawą przy oddaniu jest dokładne opisanie szopki: imię, nazwisko, szkoła, klasa, czy to jest praca indywidualna czy zespołowa, np. grupa formacyjna, rodzina oraz kategoria szopki. Wykonane szopki przynosimy przed boczny ołtarz do 22 grudnia br. i zgłaszamy w zakrystii. Rozstrzygnięcie konkursu 7 stycznia 2024 roku po Mszy św. o g. 11.00.

 

4.Czas Adwentu, to tygodnie budzenia wrażliwości na drugiego człowieka będącego w potrzebie. Pod patronatem Rady Miejskiej w Libiążu organizatorzy akcji dobroczynnej – zapraszają do udziału w akcji zbiórki żywności pod hasłem:” Podziel się sercem”! Dnia 2 grudnia w sobotę w godzinach od 8.00 do 16.00 będą zbierane dary, które zostaną przekazane najbardziej potrzebującym z terenu Gminy Libiąż. Zbiórka będzie przy następujących marketach: NETTO, STOKROTKA ORAZ INTERMARCHCE.

 

5.Również tradycyjnie przed Świętami Bożego Narodzenia, Fundacja im. Brata Alberta w Libiążu działająca na rzecz osób niepełnosprawnych, zaprasza na kiermasz prac świątecznych. Kiermasz odbędzie się w niedzielę w dniu 03.12.2023 przed kościołem w godzinach od 7.00 do 14.00.

 

6. Pragniemy również prosić i poinformować, że podczas Adwentu będą prowadzone zbiórki na cele charytatywne w naszej parafii: od pierwszej Niedzieli Adwentu – przez wszystkie niedziele – dostępne będą opłatki na stół wigilijny oraz za świece w ramach akcji” Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. W drugą niedzielę Adwentu / 10 grudnia / będzie zbiórka do puszek przed kościołem na paczki dla najbardziej potrzebujących w naszej parafii. Jeżeli dostrzegamy ludzką biedę / nie tylko materialną / ale i moralną zachciejmy również sami przyjść z pomocą, zgłośmy także takie problemy w kancelarii czy zakrystii lub do członków Rady Parafialnej.

 

7.Młodzież klas VII przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie 27 listopada / poniedziałek/ o g. 18.30 w świątyni.

 

8.Kalendarz liturgiczny:

- w tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy piątek i sobotę miesiąca. Spowiedź święta codziennie w czasie każdej Mszy świętej a w 1 piątek od godz. 17.00.

- w czwartek – święto św. Andrzeja Apostoła;

- w I sobotę miesiąca o godz. 17.30 zapraszamy na różaniec w intencji naszej Ojczyzny;

- w I sobotę udamy się również do chorych z posługą sakramentalną od g. 9.00;

- w przyszłą niedzielę spotkanie Róż Żywego Różańca po Mszy św. o g. 7.00.

 

9.Słowa serdecznego podziękowania wyrażamy wszystkim, którzy złożyli ofiary na tacę, w kopertach i przelewem bankowym w III niedzielę miesiąca na cele naszej parafii. Zebrano 13 340 zł. Bóg zapłać także wszystkim, którzy ofiarowali taką pomoc dla biednych, bezdomnych i ubogich składając ofiary do puszek. Zebrano 3966 zł oraz 50 euro. Połowa tej kwoty zgodnie z decyzją Ks. Arcybiskupa przeznaczona na pomoc biednym w Archidiecezji, druga połowa dla naszych parafian będących w potrzebie. Również Kościół Powszechny w listopadzie przeżywał Dzień solidarności z Kościołem Prześladowanym. Na potrzeby chrześcijan w cierpieniu / Liban, Syria, Bliski Wschód, Ziemia Święta / złożyliśmy 2000,- zł. Bóg zapłać za wielkie serca!

 

10.Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: jest „ Gość Niedzielny” z kalendarzem na nowy rok „ Niedziela” oraz „ Mały Gość Niedzielny” a także „ Staś” numer na Adwent.

 

11.W tym tygodniu odprowadziliśmy na cmentarz naszych zmarłych parafian: śp. Józefa Majdę oraz śp. Marię Kasperczyk. Pamiętajmy o wszystkich zmarłych w naszych modlitwach i módlmy się wspólnie:” Wieczne odpoczywanie racz zmarłym dać Panie…”!

 

12.Wszystkim Jubilatom, Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej i wstawiennictwa świętych Patronów. Wam Kochani Parafianie i Goście życzymy Bożej Opieki na te ostanie dni Roku kościelnego przed Adwentem!.

 
33. NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.11.2023 R.

1. Z woli Ojca Świętego przeżywamy dziś VII Światowy Dzień Ubogich pod hasłem:” Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka”. Ten czas ma na celu pomoc osobom w kryzysie bezdomności, a także uwrażliwienie i zachętę do codziennego niesienia pomocy ubogim. Z tej racji na prośbę Naszego Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego po Mszach świętych 19 listopada będzie przeprowadzona w każdej parafii zbiórka do puszek na bezdomnych i potrzebujących w naszej Archidiecezji i w naszej parafii. Bóg zapłać za składane ofiary!

 

2. Dzisiaj /niedziela/ o g. 11.00 Ks. Piotr Leśniak odprawi uroczystą Mszę świętą prymicyjną dla naszej parafii i udzieli prymicyjnego błogosławieństwa. Serdecznie zapraszamy do modlitwy w intencji nowo wyświęconego kapłana, który służył naszej wspólnocie przez ostatni rok!

 

3. Przypominamy o konkursie szopek, tym razem w dwóch kategoriach: tradycyjna oraz regionalna. Można te szopki wykonywać indywidualnie lub zespołowo. Bardzo ważną sprawą przy oddaniu jest dokładne opisanie szopki: imię, nazwisko, szkoła, klasa, czy to jest praca indywidualna czy zespołowa, np. grupa formacyjna, rodzina oraz kategoria szopki. Wykonane szopki przynosimy przed boczny ołtarz do 22 grudnia br. i zgłaszamy w zakrystii. Rozstrzygnięcie konkursu 7 stycznia 2024 roku po Mszy św. o g. 11.00.

 

4. W dzisiejszą – III Niedzielę miesiąca składka przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać mówimy za składane ofiary!

 

5. Kalendarz liturgiczny:

- poniedziałek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana;

- we wtorek – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny;

- w środę – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy; patronki muzyki kościelnej, w tym dniu w modlitwie polecajmy naszego P. Organistę wraz Chórem Parafialnym, Scholę Oazową i wszystkich, którzy na instrumentach i swym śpiewem wielbią Pana Boga;

- w sobotę – wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy;

 

6. W sobotę w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Gromcu 5 naszych młodych parafian przyjmie błogosławieństwo do posługi lektora / ministranta słowa Bożego/ w Zgromadzeniu Liturgicznym. Uroczysta Msza święta z obrzędem błogosławieństwa odbędzie się o g. 11.00.Serdecznie zapraszamy rodziców, krewnych, przyjaciół, znajomych a nade wszystko nasza młodzież a kandydatów do tej posługi otoczmy serdeczną modlitwą.

 

7.Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: jest „ Gość Niedzielny”, „ Niedziela” oraz „ Mały Gość Niedzielny”.

 

8.W tym tygodniu odprowadziliśmy na cmentarz naszych zmarłych parafian: śp. Zbigniewa Jamrozika, śp. Henryka Księżarczyka, śp. Witolda Staszczyka, śp. Wandę Twaróg. Pamiętajmy o wszystkich zmarłych w naszych modlitwach i módlmy się wspólnie:” Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie…”!

 

9.Wszystkim Jubilatom, Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej i wstawiennictwa świętych Patronów. Wam Kochani Parafianie i Goście życzymy Bożej Opieki na każdy dzień!.

 
Rodzinada A.D. 2023

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 40

Kontakt

W pilnych sprawach można kontaktować się
z parafią przez numer
do księdza dyżurującego:

536 - 786 - 974

Msze Święte

Msze święte
w niedziele i święta:

Kościół parafialny
sobota: godz. 18.00
niedziela: godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
niedziela, godz. 10.00

Msze św. w święta kościelne
uznane za dni robocze:

Kościół parafialny
godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
godz. 18.00

Msze święte
w dni powszednie:

Kościół parafialny
godz. 6.30, 7.00 i 18.00

bok12.jpg

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości