Dekret o dyspenzie

 

 
Szturm Jasnej Góry

Zapraszamy do wzięcia udziału w Męskim Oblężeniu Jasnej Góry - Ogólnopolskiej Pielgrzymce Mężczyzn do Częstochowy. Wyjazd w sobotę (26.09.) o godz 14.30 z parkingu przy kościele.

Koszt - 30 zł.

Zapisy i informacje w zakrystii lub u ks. Piotra (przemienienie.libiaz@gmail.com)

https://oblezenie.mezczyzni.net/

 

 
Dekret o odwołaniu dyspenzy

 
Zmarł ks. kanonik Michał Kliś

Z żalem informujemy, że w dniu 11.05.2020 roku odszedł do domu Ojca były Proboszcz naszej parafii śp. ks. kanonik Michał Kliś.

 

Uroczystości pogrzebowe odbędą się według następującego porządku:

 

 

 

 

  • 13 maja (środa) o godz. 16.00 – Msza św. żałobna w kolegiacie pw. św. Floriana w Krakowie,
  • 13 maja (środa) o godz. 19.00 – Msza św. żałobna w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Libiążu
  • 14 maja (czwartek) o godz. 11.00 – Msza  św. pogrzebowa w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Międzybrodziu Żywieckim, po czym nastąpi pochowanie Zmarłego na cmentarzu. Od godz. 9.00 do 10.30 Parafianie i Przyjaciele będą mogli pożegnać się z ks. Michałem, przychodząc na krótką modlitwę przy trumnie oraz przyjmując wtedy Komunię św.
  • O godz. 10.30 rozpocznie się modlitwa różańcowa w intencji ks. Michała, w której będzie uczestniczyć już tylko najbliższa Rodzina Zmarłego.

 

We wszystkich tych Mszach może wziąć udział tylko ograniczona liczba wiernych, w zgodzie z obowiązującymi ograniczeniami.

 

Msza św. pogrzebowa w czwartek (14 maja) będzie transmitowana przez kanał YT parafii z Międzybrodzia Żywieckiego:

Oto link

 
Parafialna oferta pomocy

 

Kochani!

W jednym ze swoich paschalnych rozważań Papież Franciszek zachęcał Kościół do tworzenia „przeciwciał solidarności”.

 

Pisał: Zagrożenie, jakie spowodował koronawirus przezwycięża się przeciwciałami solidarności. Lekcja, która przełamie cały fatalizm, w którym zostaliśmy pogrążeni i pozwoli nam ponownie poczuć się twórcami i bohaterami wspólnej historii jest właśnie taka: odpowiedzieć wspólnie na tak wiele zła, które dotyka miliony osób na całym świecie. Nie możemy pozwolić sobie na pisanie obecnej i przyszłej historii z odwróconymi plecami do cierpienia tak wielu.

 

Więcej…
 
Zasady przebywania w świątyni

 
Teksty na Wielkanoc

 

Przedstawiamy teksty, które mogą pomóc nam przeżyć trudny w tym roku, czas Zmartwychwstania Pańskiego.

 

 
Wsparcie dla parafii

Wiele osób wsparło naszą wspólnotę, składając ofiary przelewem na konto parafii. Wiele osób także pyta o numer rachunku bankowego. Oto dane do przelewu:

 

Parafia Przemienienia Pańskiego w Libiążu

ul. Oświęcimska 83, 32-590 Libiąż

Numer konta bankowego: 10 1240 4256 1111 0000 4672 8458

 

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w ten sposób.

 
Zachęcamy do pozostania w domu

Drodzy Parafianie – także przed najbliższą niedzielą zachęcamy Was do pozostania w domu i skorzystania z Mszy Świętej za pośrednictwem TV, radia lub internetu.

Niech to będzie sposób na wykazanie się odpowiedzialnością i miłością bliźniego polegającą na trosce o zdrowie swoje i swoich najbliższych. Zachęcamy Was także do troski o szczególnie potrzebujących: osoby starsze, chorych, samotnych. Wykażmy nasze zainteresowanie osobami w naszych rodzinach i sąsiedztwie i okażmy konkretną, czynną miłość, do której zachęca nas Pan Jezus.

 

Zapraszamy Was także do głębszej modlitwy. W tym trudnym czasie złączmy się w błaganiach do Boga o ustania epidemii i o miłosierdzie dla świata.

Od poniedziałku do piątku w naszym kościele półgodziny przed Mszą Świętą wieczorną (od 16.30 do 17.00) będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. Jeśli ktoś ma możliwość bycia w kościele w tym czasie – zapraszamy do takiej modlitwy (oczywiście nie może w kościele przebywać wtedy więcej niż 50 osób). Będzie można także w tym czasie skorzystać z sakramentu pokuty.

 

 

Można także umówić się na spowiedź z którymś z Księży na konkretny dzień i godzinę – ułatwi to zachowanie wszelkich zasad higieny i bezpieczeństwa w czasie spowiedzi. Chcemy być do Waszej dyspozycji także w innych sprawach. Jeśli możemy w czymkolwiek pomóc to zapraszamy do kontaktu przez FB lub telefonicznie:

 

  • ks. Maciej – tel. 788 – 135 – 525

 

  • ks. Piotr – tel. 691 – 944 – 681


Księża Duszpasterze

 

 

 

 
Dekret Metropolity Krakowskiego

 

 
Życzenia Świąteczne

Siostry i Bracia !

„Żłóbek jest jakby żywą Ewangelią,
która jest przepełniona kartami Pisma Świętego.
Kontemplując scenę Bożego Narodzenia,
jesteśmy zaproszeni do duchowego wyruszenia w drogę,
pociągnięci pokorą Tego, który stał się człowiekiem,
aby spotkać każdego człowieka.”

(Admirabile Signum 1)

 

Te słowa skierował do nas na tegoroczne Święta Papież Franciszek, zwracając naszą uwagę na tajemnicę Żłóbka. Chcemy wpatrując się wraz z Wami w ten Godny Podziwu Znak Żłóbka złożyć Wam serdeczne życzenia.

 

 

Życzymy Wam, aby narodzenie Syna Bożego było okazją do wyruszenia w drogą naśladowania Jego pokory i Miłości w każdym dniu życia. Tylko troska o codzienną miłość może uczynić nasze serca gotowe do spotkania się z Tym, który jest Miłością. Życzymy, aby każdy z nas dał się Bogu odnaleźć i pokochać. Aby szczególnie Ci, którzy na co dzień odczuwają samotność i opuszczenie doznali pocieszającej Miłości Boga. Niech nasze rodziny staną się miejscem, w którym Żłóbek będzie źródłem miłości i umocnienia w walce o wspólne dobro. Obyśmy tą Miłość, którą dzisiaj w świątyni spotykamy w Żłóbku umieli zanieść do naszych domów.

Jednocześnie dziękujemy za Waszą troskę o nas i wszelkie dobro, jakie od Was otrzymujemy.Niech Pan Bóg napełni swoją łaską Wasze serca.

Księża Duszpasterze

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 12

Kontakt

W pilnych sprawach można kontaktować się
z parafią przez numer
do księdza dyżurującego:

536 - 786 - 974

Msze Święte

Msze święte
w niedziele i święta:

Kościół parafialny
sobota: godz. 18.00
niedziela: godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
niedziela, godz. 10.00

Msze św. w święta kościelne
uznane za dni robocze:

Kościół parafialny
godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
godz. 18.00

Msze święte
w dni powszednie:

Kościół parafialny
godz. 6.30, 7.00 i 18.00

bok16.jpg

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości