XIV Niedziela Zwykła - 7.7.2019 r.

1. Lipiec jest tradycyjnie miesiącem Najdroższej Krwi Chrystusa Pana, zachęcamy do prywatnego odmawiania Litanii do Krwi Chrystusa.

 

2. Na końcu Mszy Świętej przeżyjemy Adorację Najświętszego Sakramentu – wypraszajmy u Boga potrzebne łaski dla naszych rodzin i przepraszajmy za wszelkie akty profanacji, jakie dokonują się coraz częściej w naszej Ojczyźnie.

 

3. Po Mszy o godz. 7 odbyła się zmianka różańcowa.

 

4. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

  • Poniedziałek – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera
  • Czwartek – święto św. Benedykta, opata i patrona Europy
  • Piątek – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa
  • Sobota – wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

 

5. W okresie wakacyjnym Msze św. w dni powszednie odprawiamy o g. 6.30 i 18.00.

 

6. W terminie 7 – 11 sierpnia rusza kolejna piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania w grupie libiąskiej. Zapisy w poszczególnych parafiach będą od 1 do 6 sierpnia. Zachęcamy do podjęcia trudu pielgrzymowania i wspólnego przeżywania tych rekolekcji w drodze. Dla wszystkich, którzy z różnych względów nie mogą iść z nami przygotowaliśmy Bank Modlitwy – można wrzucać swoje intencje, które pielgrzymi poniosą na Jasną Górę i codziennie będą omadlać na różańcu (skrzynka na intencje znajduje się przed obrazem MB Libiąskiej). Zapraszamy do duchowego pielgrzymowania i wsparcia pielgrzymki, ale przede wszystkim do udziału w niej.

 

7. Przypominamy o wyjeździe na pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja do Częstochowy. Wyjazd 14 lipca (tj. niedziela), o godz. 6.30 z parkingu przy kościele . Zapisy w zakrystii.

 

8. Informujemy, że nie ma już miejsc na przyszłoroczną pielgrzymkę do Ziemi Świętej.

 

9. 4 sierpnia o godz. 11.00 odbędzie się w naszej parafii Uroczysta Msza Święta z okazji Odpustu Parafialnego z okazji święta Przemienienia Pańskiego. Eucharystii będzie przewodniczył nasz rodak – ks. Bp. Jan Zając. Już teraz zorganizujmy tak czas, aby uczestniczyć w tym dniu w Eucharystii w naszym kościele. Pamiętajmy, że jest to wielkie święto naszego miasta; szczególnie będziemy dziękować za 50 lat istnienia miasta Libiąż.

 

10. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: śp. Jolantę Siemasz, śp. Justynę Jachimczyk, śp. Zbigniewa Jawor. Pamiętajmy o Nich w naszych modlitwach.

 

11. Zachęcamy do lektury gazet katolickich, do nabycia "Gość Niedzielny", "Źródło", "Niedziela", w której znajdziemy wiele ciekawych artykułów, m. in. zapowiedzi najbliższych wydarzeń w archidiecezji krakowskiej: letniego festiwalu muzycznego w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz uroczystości odpustowych w Czernej.

 

12. Dla dzieci trwają wakacje, ale wszystkim wyjeżdżającym na urlopy życzymy dobrego wypoczynku i szczęśliwego powrotu do domów. Pamiętajmy gdziekolwiek będziemy o niedzielnej Mszy św., codziennej modlitwie i o Bożych przykazaniach. Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego i wstawiennictwa świętych Patronów.

 

Msze Święte

Msze święte
w niedziele i święta:

Kościół parafialny
sobota: godz. 17.00
niedziela: godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i 17.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
niedziela, godz. 10.00

Msze św. w święta kościelne
uznane za dni robocze:

Kościół parafialny
godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 17.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
godz. 17.00

Msze święte
w dni powszednie:

Kościół parafialny
godz. 6.30, 7.00 i 17.00

bok1.jpg

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości