Parafialna oferta pomocy

 

Kochani!

W jednym ze swoich paschalnych rozważań Papież Franciszek zachęcał Kościół do tworzenia „przeciwciał solidarności”.

 

Pisał: Zagrożenie, jakie spowodował koronawirus przezwycięża się przeciwciałami solidarności. Lekcja, która przełamie cały fatalizm, w którym zostaliśmy pogrążeni i pozwoli nam ponownie poczuć się twórcami i bohaterami wspólnej historii jest właśnie taka: odpowiedzieć wspólnie na tak wiele zła, które dotyka miliony osób na całym świecie. Nie możemy pozwolić sobie na pisanie obecnej i przyszłej historii z odwróconymi plecami do cierpienia tak wielu.

 

 

 

W sytuacji kiedy wszyscy lękamy się o nasze życie i zdrowie, kiedy myślimy o przyszłości naszych dzieci i młodzieży, o przyszłości naszych miejsc pracy i stabilnego życia potrzeba, by zjednoczyć swoje wysiłki w trosce o tych, którzy najbardziej potrzebują naszej pomocy.

 

Czas, by pokazać, że wspólnota parafialna to nie tylko wspólnota modlitwy ale także wspólnota konkretnej pomocy.

 

Chcemy dołączyć się do działań prowadzonych przez Ośrodek Pomocy Społecznej i wolontariat Wielkie Odpowiedzialne Serce, które już odpowiadają na potrzeby wielu ludzi i włączyć się w akcję pomocową. Wraz z grupą Parafian chcemy zaproponować konkretną pomoc:

  • materialną (rzeczową)
  • psychologiczną
  • duchową
  • w relacjach międzyludzkich (sprawy uzależnień i przemocy domowej, komunikacji w rodzinie)
  • rozwiązywanie problemów pedagogicznych i wychowawczych.

 

Każdą z tych dziedzin zajmujemy się na co dzień i każda z tych dziedzin jest ważna do spokojnego, normalnego funkcjonowania. Jeśli więc ktokolwiek z Was potrzebowałby pomocy – zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub bezpośredniego w zakrystii lub kancelarii. Wiem też, że czasem o taką pomoc trudno samemu poprosić – jeśli więc w Waszym sąsiedztwie lub wśród znajomych są osoby, które potrzebują pomocy to prosimy o dyskretną wiadomość. Będziemy mogli okazać Im naszą troskę.

 

I zachęcamy też do włączenia się w pomoc innym. Szczególnie teraz, w trudnym dla wszystkich czasie możemy pokazać, że z naszej bliskości z Miłosiernym Panem rodzi się nasza miłość wobec Sióstr i Braci. „Jeden duch i jedno serce ożywiały wszystkich, którzy uwierzyli” (Dz 4,32) – pokażmy, że te słowa także dzisiaj są aktualne.

 

Katarzyna – 600-299-947 e-mail: kbrzozka5@wp.pl

Justyna – 501-989-719 e-mail: youza@interia.pl

ks. Maciej – 788-135-525 e-mail: maciekmedea@gmail.com

ks. Piotr – 691-944-681 e-mail: pderendal@interia.pl

 

Msze Święte

Msze święte
w niedziele i święta:

Kościół parafialny
sobota: godz. 18.00
niedziela: godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
niedziela, godz. 10.00

Msze św. w święta kościelne
uznane za dni robocze:

Kościół parafialny
godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
godz. 18.00

Msze święte
w dni powszednie:

Kościół parafialny
godz. 6.30, 7.00 i 18.00

bok12.jpg

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości