XVI Niedziela Zwykła – 19 VII 2020 r.

1. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

  • poniedziałek – wspomnienie św. Czesława, prezbitera
  • wtorek – wspomnienie św. Wawrzyńca z Brindisi, prezbitera i doktora Kościoła
  • środa – święto św. Marii Magdaleny
  • czwartek – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy
  • piątek – wspomnienie św. Kingi, dziewicy
  • sobota – święto św. Jakuba, apostoła

 

2. Dziś III niedziela miesiąca – składka przeznaczona na potrzeby naszej parafii – dziękujemy za wszystkie ofiary złożone bezpośrednio a także na konto bankowe. Bóg zapłać.

 

 

 

3. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym Msze św. w dni powszednie odprawiamy o g. 6.30 i 18.00.

 

 

4. Z racji przypadającego w tym tygodniu wspomnienia św. Krzysztofa – Patrona kierowców w następną niedzielę po każdej Mszy Świętej będzie poświęcenie samochodów. Święcić będziemy na parkingu przy kościele i przy zakrystii. Przy okazji poświęcenia pojazdów zbieramy ofiary na zakup pojazdów dla misjonarzy na całym świecie – tzw. MIVA Polska.

 

 

5. Informujemy, że można już zamawiać Msze na rok 2021. Można to zrobić w niedzielę w zakrystii, lub w tygodniu w kancelarii parafialnej. Póki co przyjmujemy na Msze, tylko do końca kwietnia, w kolejnych kwartałach będzie można zamawiać Msze na kolejne miesiące. Prosimy również, aby przy zamawianiu Mszy składać od razu ofiary; dla zachowania porządku nie przyjmujemy rezerwacji!

 

 

6. Pamiętajmy o porządku przyjmowania Komunii Świętej. Podchodząc do Komunii z prawej strony przyjmujemy tylko na rękę, z lewej strony przyjmujemy tradycyjnie do ust. Prosimy również o dezynfekcję rąk wchodząc do kościoła.

 

 

7. Mimo obostrzeń związanych z epidemią zapraszamy do wzięcia udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Odbędzie się ona w tradycyjnym terminie od 7 do 11 sierpnia. Ilość uczestników jest ograniczona. Zapisy i informacje mailowo (przemienienia.libiaz@gmail.com) lub u ks. Piotra.

 

 

8. Zapraszamy także do wzięcia udziału w Nocnej Drodze Krzyżowej, którą będziemy przeżywać w naszej parafii. Do przejścia trasa z kaplicy w Dębie do naszego kościoła i z powrotem (około. 14 km.) Zaczniemy Mszą Świętą w kaplicy w Dębie 7 sierpnia (piątek) o godz. 19.00. Z przyczyn organizacyjnych potrzebne jest wcześniejsze zgłoszenie i podanie adresu i numeru PESEL. Zapisy i informacje mailowo (przemienienie.libiaz@gmail.com) lub u ks. Piotr. Zapisy do 27 lipca.

 

 

9. W najbliższą sobotę (25 lipca) odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Honorowych Dawców Krwi i Szpiku Kostnego do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Łagiewnikach. Szczegóły na plakatach w gablocie.

 

 

10. Zachęcamy do lektury gazet katolickich, do nabycia "Gość Niedzielny", "Niedziela".

 

 

11. Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego i wstawiennictwa świętych patronów. Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i całego rozpoczętego tygodnia.

 

Msze Święte

Msze święte
w niedziele i święta:

Kościół parafialny
sobota: godz. 18.00
niedziela: godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
niedziela, godz. 10.00

Msze św. w święta kościelne
uznane za dni robocze:

Kościół parafialny
godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
godz. 18.00

Msze święte
w dni powszednie:

Kościół parafialny
godz. 6.30, 7.00 i 18.00

bok12.jpg

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości