XVII Niedziela Zwykła – 26 VII 2020 r.

1. Dziś w liturgii przypada wspomnienie świętych Joachima i Anny – rodziców NMP.

 

 

2. W kalendarzu liturgicznym:

 

  • wtorek – wspomnienie św. Szarbela, prezbitera
  • środa - wspomnienie św. Marty
  • czwartek - wspomnienie św. Piotra Chryzologa, biskupa i doktora Kościoła
  • piątek - wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera
  • sobota – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liquoriego, biskupa i doktora Kościoła

 

 

3. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej poświęcenie samochodów. Święcić będziemy na parkingu przy kościele i przy zakrystii. Przy okazji poświęcenia pojazdów zbieramy ofiary na zakup pojazdów dla misjonarzy na całym świecie – tzw. MIVA Polska.

 

 

4. Następna niedziela to I niedziela miesiąca – zmianka różańcowa po Mszy Świętej o godz. 7.00.

 

 

5. Informujemy, że odpust parafialny będziemy w tym roku przeżywać w niedzielę - 9 sierpnia. Suma odpustowa pod przewodnictwem ks. Bpa Jana Zająca będzie odprawiona o godz. 11.00. Po Mszy Świętej ks. Biskup pobłogosławi małżeństwa. Już teraz zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

 

6. Jeszcze raz zapraszamy do wzięcia udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Odbędzie się ona w tradycyjnym terminie od 7 do 11 sierpnia. W tym roku nie będzie osobnej grupy z Libiąż ale pielgrzymujemy razem z cały członem chrzanowskim. Ilość uczestników jest ograniczona. Informacje mailowo (przemienienie.libiaz@gmail.com) lub u ks. Piotra. Zapisy będą 2 sierpnia (niedziela) o godz. 10.00 na plebanii.

 

 

7. Zapraszamy także do wzięcia udziału w Nocnej Drodze Krzyżowej, którą będziemy przeżywać w naszej parafii. Do przejścia trasa z kaplicy w Dębie do naszego kościoła i z powrotem (około. 14 km.) Zaczniemy Mszą Świętą w kaplicy w Dębie 7 sierpnia (piątek) o godz. 19.00. Z przyczyn organizacyjnych potrzebne jest wcześniejsze zgłoszenie i podanie adresu i numeru PESEL. Zapisy i informacje mailowo (przemienienie.libiaz@gmail.com) lub u ks. Piotr. Zapisy trwają do jutra.

 

 

8. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: śp. Marię Szczurek, śp.Marię Baran i śp. Zdzisława Mroczka. Pamiętajmy o Nich w naszych modlitwach.

 

 

9. Zachęcamy do lektury gazet katolickich. Do nabycia: Gość Niedzielny i Niedziela.

 

 

10. Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego i wstawiennictwa świętych patronów. Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i całego rozpoczętego tygodnia

 

Msze Święte

Msze święte
w niedziele i święta:

Kościół parafialny
sobota: godz. 18.00
niedziela: godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
niedziela, godz. 10.00

Msze św. w święta kościelne
uznane za dni robocze:

Kościół parafialny
godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
godz. 18.00

Msze święte
w dni powszednie:

Kościół parafialny
godz. 6.30, 7.00 i 18.00

bok16.jpg

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości