UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA - 26.11.2023 R.

1.Przeżywamy radosną Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Ostatnia niedziela i tydzień Roku Liturgicznego. Jezusowi, który jest Panem Czasu i Wieczności raz jeszcze zawierzamy nasze życie i to wszystko kim jesteśmy!. Po Mszy św. o g. 11.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Naszemu Zbawicielowi.

 

2.Za tydzień rozpoczynamy czas Adwentu, okresu radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Będziemy się starali poprzez udział w Roratach, naszą gorliwszą modlitwę i życie sakramentalne jak najpiękniej przygotować nasze serca, w których narodzi się Jezus Chrystus. To czas czuwania modlitewnego, obudzenia wrażliwości na Boga i drugiego człowieka, czas gorliwego pełnienia dobrych uczynków.

 

Zapraszamy dzieci, młodzież, i wszystkich na Roraty - Msze świętą, którą w tygodniu sprawujemy w dni powszednie w Adwencie o godz. 18.00. W tym roku będziemy budować „ duchową” szopkę dla Pana Jezusa wraz ze św. Franciszkiem z Asyżu, który jako pierwszy taką szopkę dla Jezusa zbudował 800 lat temu. Dzieci będą zbierały obrazki, a my wszyscy starajmy się także im pomagać i być z nimi na tej adwentowej modlitwie! Bądźmy gorliwi tak jak to potrafiliśmy w październiku na Różańcu!

 

3.Przypominamy o konkursie szopek, w dwóch kategoriach: tradycyjna oraz regionalna. Można te szopki wykonywać indywidualnie lub zespołowo. Bardzo ważną sprawą przy oddaniu jest dokładne opisanie szopki: imię, nazwisko, szkoła, klasa, czy to jest praca indywidualna czy zespołowa, np. grupa formacyjna, rodzina oraz kategoria szopki. Wykonane szopki przynosimy przed boczny ołtarz do 22 grudnia br. i zgłaszamy w zakrystii. Rozstrzygnięcie konkursu 7 stycznia 2024 roku po Mszy św. o g. 11.00.

 

4.Czas Adwentu, to tygodnie budzenia wrażliwości na drugiego człowieka będącego w potrzebie. Pod patronatem Rady Miejskiej w Libiążu organizatorzy akcji dobroczynnej – zapraszają do udziału w akcji zbiórki żywności pod hasłem:” Podziel się sercem”! Dnia 2 grudnia w sobotę w godzinach od 8.00 do 16.00 będą zbierane dary, które zostaną przekazane najbardziej potrzebującym z terenu Gminy Libiąż. Zbiórka będzie przy następujących marketach: NETTO, STOKROTKA ORAZ INTERMARCHCE.

 

5.Również tradycyjnie przed Świętami Bożego Narodzenia, Fundacja im. Brata Alberta w Libiążu działająca na rzecz osób niepełnosprawnych, zaprasza na kiermasz prac świątecznych. Kiermasz odbędzie się w niedzielę w dniu 03.12.2023 przed kościołem w godzinach od 7.00 do 14.00.

 

6. Pragniemy również prosić i poinformować, że podczas Adwentu będą prowadzone zbiórki na cele charytatywne w naszej parafii: od pierwszej Niedzieli Adwentu – przez wszystkie niedziele – dostępne będą opłatki na stół wigilijny oraz za świece w ramach akcji” Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. W drugą niedzielę Adwentu / 10 grudnia / będzie zbiórka do puszek przed kościołem na paczki dla najbardziej potrzebujących w naszej parafii. Jeżeli dostrzegamy ludzką biedę / nie tylko materialną / ale i moralną zachciejmy również sami przyjść z pomocą, zgłośmy także takie problemy w kancelarii czy zakrystii lub do członków Rady Parafialnej.

 

7.Młodzież klas VII przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie 27 listopada / poniedziałek/ o g. 18.30 w świątyni.

 

8.Kalendarz liturgiczny:

- w tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy piątek i sobotę miesiąca. Spowiedź święta codziennie w czasie każdej Mszy świętej a w 1 piątek od godz. 17.00.

- w czwartek – święto św. Andrzeja Apostoła;

- w I sobotę miesiąca o godz. 17.30 zapraszamy na różaniec w intencji naszej Ojczyzny;

- w I sobotę udamy się również do chorych z posługą sakramentalną od g. 9.00;

- w przyszłą niedzielę spotkanie Róż Żywego Różańca po Mszy św. o g. 7.00.

 

9.Słowa serdecznego podziękowania wyrażamy wszystkim, którzy złożyli ofiary na tacę, w kopertach i przelewem bankowym w III niedzielę miesiąca na cele naszej parafii. Zebrano 13 340 zł. Bóg zapłać także wszystkim, którzy ofiarowali taką pomoc dla biednych, bezdomnych i ubogich składając ofiary do puszek. Zebrano 3966 zł oraz 50 euro. Połowa tej kwoty zgodnie z decyzją Ks. Arcybiskupa przeznaczona na pomoc biednym w Archidiecezji, druga połowa dla naszych parafian będących w potrzebie. Również Kościół Powszechny w listopadzie przeżywał Dzień solidarności z Kościołem Prześladowanym. Na potrzeby chrześcijan w cierpieniu / Liban, Syria, Bliski Wschód, Ziemia Święta / złożyliśmy 2000,- zł. Bóg zapłać za wielkie serca!

 

10.Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: jest „ Gość Niedzielny” z kalendarzem na nowy rok „ Niedziela” oraz „ Mały Gość Niedzielny” a także „ Staś” numer na Adwent.

 

11.W tym tygodniu odprowadziliśmy na cmentarz naszych zmarłych parafian: śp. Józefa Majdę oraz śp. Marię Kasperczyk. Pamiętajmy o wszystkich zmarłych w naszych modlitwach i módlmy się wspólnie:” Wieczne odpoczywanie racz zmarłym dać Panie…”!

 

12.Wszystkim Jubilatom, Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej i wstawiennictwa świętych Patronów. Wam Kochani Parafianie i Goście życzymy Bożej Opieki na te ostanie dni Roku kościelnego przed Adwentem!.

 

Kontakt

W pilnych sprawach można kontaktować się
z parafią przez numer
do księdza dyżurującego:

536 - 786 - 974

Msze Święte

Msze święte
w niedziele i święta:

Kościół parafialny
sobota: godz. 18.00
niedziela: godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
niedziela, godz. 10.00

Msze św. w święta kościelne
uznane za dni robocze:

Kościół parafialny
godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
godz. 18.00

Msze święte
w dni powszednie:

Kościół parafialny
godz. 6.30, 7.00 i 18.00

bok1.jpg

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości