2. NIEDZIELA ADWENTU – 10.12.2023 R

1. Trwamy w gorliwym i radosnym czuwaniu na modlitwie oczekując narodzenia Pana Jezusa. Czynimy to codziennie poprzez udział w roratach o g. 18.00 / od poniedziałku do piątku /, solidną modlitwę i pełnienie uczynków miłosierdzia. Dzieci przynoszą lampiony, składają dobre uczynki zapisane na serduszkach czy gwiazdkach i składają przed ołtarzem. Do wybranego domu zabierana jest figurka Matki Bożej na całą noc i dzień, by wszyscy domownicy mogli w gronie rodzinnym jednoczyć się na modlitwie.

 

2. Dzisiaj także w Kościele Powszechnym przeżywamy Dzień Solidarności i pomocy Kościołowi na Wschodzie, szczególnie na Ukrainie. Modlitwą i ofiarą wspieramy, tych, którzy są w potrzebie.

 

3. Również dzisiaj w niedzielę na Mszy świętej o godzinie 11.00 odbędzie się poświęcenie medalików dla dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej! To ważny moment na drodze przygotowania do spotkania z Jezusem dzieci klas III!

Czas Adwentu, to tygodnie budzenia wrażliwości na drugiego człowieka będącego w potrzebie. Nasza Rada Parafialna prowadzi dzisiaj zbiórkę do puszek na cel organizacji pomocy świątecznej dla naszych parafian w postaci paczek. Już dzisiaj mówimy „ Bóg zapłać” za otwarte serce i pomoc! Z kolei młodzież oazowa i Służba Liturgiczna rozprowadza dziś opłatki na wigilijny stół oraz świece „Caritas” – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Za każdą świecę parafia odprowadza do Caritas Archidiecezji 10 zł /w związku z podwyżką parafiny/. Możemy też złożyć większą ofiarę za świece, gdyż jak wiemy, środki te będą przeznaczone także na paczki dla osób w naszej wspólnocie, które są w potrzebie. Możemy zgłaszać takie osoby, o których wiemy, iż są w potrzebie w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.

 

3. W przyszłą niedzielę młodzież oazowa będzie rozprowadzać sianko na wigilijny stół. Zechciejmy uszanować gorliwość i entuzjazm młodych ludzi i zachować piękną wigilijną tradycję!

 

4. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej / ok g. 18.40 / zapraszamy na Akatyst ku czci Bogurodzicy – piękną celebrację zaczerpniętą z obrządków wschodnich.

 

5. Fundacja św. Brata Alberta wyraża wdzięczność za wszelkie wsparcie finansowe związane z kiermaszem świątecznym w ubiegłą niedzielę przy naszym kościele. Podczas kiermaszu udało nam się zebrać 2 532,00 zł.

 

6. W przyszłą – 3 Niedzielę Adwentu tzw. Niedzielę „Gaudete” – „Radości” będziemy przeżywać Adwentowy Dzień Skupienia. Słowo Boże wygłosi do nas na wszystkich Mszach świętych /począwszy od soboty 16 grudnia wieczorem/ ks. Kazimierz Chechelski, salezjanin, duszpasterz i katecheta w Oświęcimiu. Natomiast po Mszy św. o g. 11.00 nastąpi pobłogosławienie „Papieskiej Choinki” i jej rozświetlenie! Serdecznie wszystkich zapraszamy, dzieci, młodzież i dorosłych. Będzie to znak, iż nasze przygotowanie do narodzin Jezusa nabiera tempa i jest źródłem najgłębszych radości! A dla najmłodszych będzie też niespodzianka!

 

7. W przyszłą – III Niedzielę Adwentu – będzie spowiedź święta dla mieszkańców Dębu w g. od 9.00 do 10.00. W kościele w Libiążu / w obydwu parafiach / spowiedź święta będzie w sobotę przed wigilią 23 grudnia. Godziny spowiedzi podamy w przyszłym tygodniu. Również 23 grudnia udamy się z wizytą duszpasterską do chorych. Pragniemy nawiedzić wszystkich, którzy przyjmują Pana Jezusa regularnie co miesiąc, ale także prosimy o zgłaszanie tych osób, które przystępują z okazji przeżywanych świąt. Odwiedziny wszystkich chorych przed świętami związane są z układem kalendarza. W I sobotę miesiąca stycznia 2024 roku, nie będzie nawiedzin osób chorych w domach z racji przypadającej w tym dniu Uroczystości Trzech Króli. Tak więc idziemy 23 grudnia do wszystkich chorych przed Wigilią, natomiast w styczniu będzie przerwa do lutego 2024.

Już dzisiaj chcemy zaznaczyć, że wigilia Bożego Narodzenia wypada w Dzień Święty – w Niedzielę. Obowiązuje nas udział w Eucharystii. Dlatego już wcześniej zaplanujmy ten dzień, by być na Mszy świętej. Zaplanujmy czas, podróże i przygotowania w sposób odpowiedzialny, gdyż wieczornej Mszy św. o g. 18.00 już nie będzie. Wtedy już zasiądziemy z bliskimi przy wigilijnym stole.

 

8. Kalendarz liturgiczny:

- we wtorek - wspomnienie NMP z Guadalupe;

- w środę - wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy;

- w czwartek – wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła;

 

9. Jest do nabycia prasa Katolicka: „ Gość Niedzielny”, „ Mały Gość Niedzielny” „ Niedziela” oraz numer adwentowego „ Parafianina”!

 

10. W tym tygodniu na cmentarz odprowadziliśmy śp. Antoniego Kordeczka, śp. Barbarę Morawiec, śp. Andrzeja i Henryka Jarczyków. Pamiętajmy o zmarłych w naszych modlitwach.

 

11. Wszystkim Jubilatom, Solenizantkom i Solenizantom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej i wstawiennictwa świętych Patronów. Wam Drodzy Parafianie oraz Goście życzymy błogosławionego Adwentowego Czasu!

 

 

Kontakt

W pilnych sprawach można kontaktować się
z parafią przez numer
do księdza dyżurującego:

536 - 786 - 974

Msze Święte

Msze święte
w niedziele i święta:

Kościół parafialny
sobota: godz. 18.00
niedziela: godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
niedziela, godz. 10.00

Msze św. w święta kościelne
uznane za dni robocze:

Kościół parafialny
godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
godz. 18.00

Msze święte
w dni powszednie:

Kościół parafialny
godz. 6.30, 7.00 i 18.00

bok17.jpg

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości