Jubileuszowy plener malarski

Plener malarski

Panoramy z kościołem w tle, architektura, elementy wnętrza świątyni, charakterystyczne detale wystroju, przedstawione takimi technikami jak olej, akryl czy pastel stały się tematami kilkunastu obrazów, które powstały na plenerze malarskim. Plener zorganizowano z okazji 100-lecia Konsekracji Świątyni Przemienienia Pańskiego.

 

Głównym organizatorem pleneru z ramienia Rady Parafialnej był pan Stanisław Deja. Wspierał organizację pan Tomasz Bębenek - dyrektor LCK. Gościny artystom w Cafe Klubie "Nata" udzielił pan Eugeniusz Urbański. Funkcję komisarza pleneru pełniła pani Wanda Sucherek.

 

Rozpoczęcie odbyło się na Plebani, gdzie powitał artystów ks. Proboszcz. Po przedstawieniu się, zjedzeniu, smacznego, "ekologicznego" poczęstunku artyści udali się na plac kościelny i do kościoła. Ks. Proboszcz opowiedział w skrócie historię świątyni, której piękne wnętrze zachwyciło artystów. Kolejne lipcowe dni poświęcone były pracy. W przerwach w malowaniu uczestnicy pleneru zwiedzali ciekawe miejsca w parafii i mieście. Obejrzeli pomnik Jana Pawła II w Parku Młodości, Plac Słoneczny i panoramę Libiąża i okolicy z 9 piętra wieżowca.

 

Zakończenie pleneru odbyło się na Plebanii. Zadowolenie i serdeczność wyrazili artyści wręczając organizatorom i sponsorom artystycznie wykonane podziękowania z prośbą o plener następny. Artyści z rąk księdza Proboszcza i  dyrektora LCK odebrali okolicznościowe medale i całostki na 100-lecie konsekracji świątyni, materiały promujące miasto i imienne podziękowania za udział z plenerze.

 

Wystawę prac można oglądać w kościele Przemienienia Pańskiego. We wrześniu wystawa trafi do Galerii Libiąskiego Centrum Kultury.

 

Uczestnicy pleneru:

Katarzyna Chwalisz – Osiek,

Bogumiła Celer - Borne Sulinowo,

Józefa Momot – Podolsze,

Maria Piech – Zebrzydowice,

Magdalena Sciezynska - Grodzisk Wielkopolski,

Barbara Skupniewicz – Jarosław,

Kamilla Świtalska – Płock,

Stanisława Wojtyna - Wodzisław Śląski,

Wiktor Skóra – Wrocław,

Marian Majkut – Oświęcim,

Antoni Korycik – Chełmek,

Wanda Sucherek – Libiąż,

Anna Rybak – Libiąż,

Anna Starzykiewicz – Libiąż

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć przedstawiającą artystów przy pracy, spotkanie u księdza Proboszcza oraz same dzieła malarskie (kliknij na aniołka poniżej).

Aniołek

 

Kontakt

W pilnych sprawach można kontaktować się
z parafią przez numer
do księdza dyżurującego:

536 - 786 - 974

Msze Święte

Msze święte
w niedziele i święta:

Kościół parafialny
sobota: godz. 18.00
niedziela: godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
niedziela, godz. 10.00

Msze św. w święta kościelne
uznane za dni robocze:

Kościół parafialny
godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
godz. 18.00

Msze święte
w dni powszednie:

Kościół parafialny
godz. 6.30, 7.00 i 18.00

bok17.jpg

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości