Dzień Papieski w naszej parafii

Parafia Przemienienia Pańskiego w Libiążu wraz z Panem Burmistrzem Jackiem Latko zapraszają 12. października na uroczystości dedykowane św. Janowi Pawłowi II.

W programie Dnia Papieskiego: złożenie kwiatów przy pomniku, Msza św., spektakl słowno-muzyczny w wykonaniu Jerzego Zelnika.

 

Uroczystości z okazji Dnia Papieskiego w parafii Przemienia Pańskiego w Libiążu rozpoczną się 12 października o godz. 17.45. Zainaugurowane zostaną Litanią do św. Jana Pawła II. Po modlitwie litanijnej pod pomnikiem papieskim nastąpi złożenie kwiatów. Każdy zaproszony jest do przyniesienia róży, którą będzie mógł ofiarować Janowi Pawłowi II. Zgromadzeni zapalą również świece pamięci, jako znak, że pragną trwać przy nauczaniu Papieża Polaka. O godz. 18.00 w parafialnej świątyni zostanie odprawiona Msza Święta. Po Eucharystii o godz. 19.00 w kościele pw. Przemienienia Pańskiego odbędzie się koncert słowno- muzyczny w wykonaniu Jerzego Zelnika wybitnego polskiego aktora.

 

Koncert „Dar i Tajemnica” poprzez słowo i muzykę opowiada o wielkim Papieżu św. Janie Pawle II. Scenariusz do spektaklu napisał sam Jerzy Zelnik. Artysta recytuje fragment wiersza Juliusza Słowackiego o słowiańskim Papieżu. Podczas spektaklu wybrzmiewają utwory Karola Wojtyły i Jana Pawła II. Przywoływane są także narracyjne wypowiedzi Ojca Świętego z książek „Dar i Tajemnica” oraz „Przekroczyć próg nadziei”. Warto przypomnieć, że pierwsza z wymienionych publikacji została napisana przez Jana Pawła II w 50. rocznicę Jego święceń kapłańskich. Jest to książka niezwykle osobista, w której Ojciec Święty dzieli się z nami głębokimi przemyśleniami oraz wspomnieniami. Tę głębię poprzez artystyczny kunszt Jerzy Zelnik pragnie przekazać słuchaczowi.

Muzykę do koncertu opracował Georgij Agratina, mołdawski wykonawca partii na cymbałach, fletni Pana i piszczałce. Podziwiać będzie można grę organową w wykonaniu Roberta Grudnia.

Jak podkreślają duszpasterze parafii Przemienienia Pańskiego, Dzień Papieski jest formą wdzięczności mieszkańców Libiąża za dar kanonizacji św. Jana Pawła II. To również okazja do ponownego odkrywania bogactwa oraz aktualności nauczania Papieża Polaka.

Uroczystości zostały objęte patronatem honorowym przez Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza, Arcybiskupa Metropolity Krakowskiego oraz Pana Jacka Latko, Burmistrza Libiąża.

 

Program

12 października 2014 r. Niedziela

Godz. 17.45 – odmówienie Litanii do św. Jana Pawła II oraz złożenie kwiatów pod pomnikiem papieskim przy kościele Przemienienia Pańskiego w Libiążu

Godz. 18.00 – Msza Święta

Godz. 19.00 – spektakl słowno-muzyczny „Dar i Tajemnica” w wykonaniu Pana Jerzego Zelnika

 

Msze Święte

Msze święte
w niedziele i święta:

Kościół parafialny
sobota: godz. 18.00
niedziela: godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
niedziela, godz. 10.00

Msze św. w święta kościelne
uznane za dni robocze:

Kościół parafialny
godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
godz. 18.00

Msze święte
w dni powszednie:

Kościół parafialny
godz. 6.30, 7.00 i 18.00

bok16.jpg

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości