Holy Wins – Święty Zwycięża

 

Przemarsz ulicami miasta z relikwiami świętych, konkurs na najlepszą kreację Świętego, debata młodych dotycząca świętości, sympozjum naukowe, konkurs plastyczny - tak miasto Libiąż w przed dzień uroczystości Wszystkich Świętych promować będzie chrześcijańskie wartości.

 

W wigilię uroczystości Wszystkich Świętych ulicami Libiąża przejdzie radosna procesja, pochód świętych. Przemarsz rozpocznie się w kościele św. Barbary. Zainauguruje go libiąska młodzież sztuką teatralną o życiu św. Barbary. Uczestnicy przejdą przez całe miasto do kościoła Przemienienia Pańskiego. Tu odprawiona zostanie Msza Święta, po której odbędzie się konkurs na najlepszą kreację Świętego, bo wszyscy biorący udział w wydarzeniu zaproszeni są do przebrania się za konkretnego błogosławionego, świętego oraz zostaną rozdane nagrody dla laureatów konkursu plastycznego o życiu Świętych. Przewidziane jest również Niespodzianka.

 

Akcja „Holy Wins” czyli „Święty zwycięża”, promuje świętość, radość, życie, światło, dobroć. Jej głównym adresatem są ludzi młodzi. Przed uroczystością Wszystkich Świętych, chcemy zamanifestować prawdę, że wszyscy jesteśmy powołani do świętości. Będziemy świętować ze świętymi.

 

Niezwykle interesująco zapowiada się debata młodych na temat kultu relikwii. Uczniowie szkół średnich Libiąża wezmą udział w dyskusji na temat „ Kult relikwii jako forma pobożności”. Odbędzie się ona 29 października. Debatę młodych poprzedzi sympozjum naukowe „Obszary występowania myślenia o świętości, z którymi człowiek styka się w życiu”. Z prelekcjami wystąpią wykładowcy Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie oraz młodzi dziennikarze.

 

W Libiążu Holy Wins zostało rozciągnięte w czasie. Do połowy października uczniowie libiąskich placówek oświatowych Szkół Podstawowych i Gimnazjów składali prace plastyczne w ramach konkursu na temat świętości. 25 października zostaną ogłoszone wyniki, a najlepsze prace w dniach 27.10 – 03.11 prezentowane będą na szkolnych korytarzach.

 

Holy Wins to wydarzenie pokazujące, że ludzie nie chcą promowanego przez mainstreamowe media pogańskiego zwyczaju Halloween. Ale przecież nie o krytykę chodzi, najważniejsze jest przypomnienie prawdy o świętych obcowaniu. Bo niebo istnieje naprawdę, a my wszyscy jesteśmy powołani do życia wiecznego. Tak, można streścić niezwykle głębokie przesłanie uroczystości Wszystkich Świętych.

 

Organizatorami Holy Wins w Libiążu są libiąskie parafie: Przemienienia Pańskiego oraz św. Barbary. Przedsięwzięcie jest realizowane przy współpracy: Starostwa Powiatowego w Chrzanowie, Rady Miasta Libiąż, Urzędu Miejskiego w Libiążu, Libiąskiego Centrum Kultury, Harcerzy ZHP w Libiążu, Szkół Podstawowych, Gimnazjów oraz Szkół Średnich. Projekt wspierają Zakłady Górnicze „Janina” w Libiążu, Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie oraz krakowska Fundacja im. Królowej Jadwigi.

 

Patronatem honorowym wydarzenie objęli: ks. kard. Stanisław Dziwisz metropolita krakowski; Jacek Latko, Burmistrz Miasta i Gminy Libiąż.

 

Msze Święte

Msze święte
w niedziele i święta:

Kościół parafialny
sobota: godz. 18.00
niedziela: godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
niedziela, godz. 10.00

Msze św. w święta kościelne
uznane za dni robocze:

Kościół parafialny
godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
godz. 18.00

Msze święte
w dni powszednie:

Kościół parafialny
godz. 6.30, 7.00 i 18.00

bok11.jpg

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości