W Libiążu zwycięstwo świętych!

Około 1 tysiąca osób przeszło ulicami Libiąża w radosnym rozśpiewanym pochodzie świętych. Sztuka teatralna, korowód świętych i błogosławionych, wspólna Msza św., konkurs na najlepszy strój świętego Patrona, a nawet fajerwerki- tak Libiąż świętował w wieczór poprzedzający Uroczystość Wszystkich Świętych.


 

 

 

Sztuka teatralna dotycząca życia św. Barbary, w wykonaniu młodzieży, zainaugurowała marsz świętych w Libiążu. Młodzi przy kościele pw. św. Barbary, przypomnieli postać i dzieło życia św. Patronki. W pochodzie, który wyruszył sprzed tej libiąskiej świątyni, szły całe rodziny. Dzieci i młodzież odpowiedziały na zaproszenie organizatorów, przebierając się i niosąc atrybuty swoich ulubionych świętych i błogosławionych.

 

 

W znaku relikwii obecny był min. św. Jan Paweł II. -W roku kanonizacji Ojca Świętego Jana Pawła II również w ten wieczór przed Uroczystością Wszystkich Świętych, która przypomina nam, że wszyscy jesteśmy powołani do świętości, w sposób szczególny chcieliśmy wskazać na Papieża Polaka. Dziękujemy Bogu, że w tym roku Kościół poprzez akt kanonizacji oficjalnie potwierdził świętość Jana Pawła II- podkreśla ks. Kan. Michał Kliś, proboszcz naszej parafii.

 

Pochód przeszedł przez całe miasto, do parafii pw. Przemienienia Pańskiego. W świątyni odprawiona została Msza św. Po Eucharystii rozdano nagrody dla zwycięzców konkursu plastycznego na temat świętości, który został przeprowadzony w libiąskich szkołach. Na uczestników czekała jeszcze jedna wielka atrakcja. Niespodzianką były fajerwerki, które oficjalnie zakończyły pierwszy Holy Wins w Libiążu.

 

–Tak duża frekwencja, oraz zaangażowanie bardzo wielu osób, w tym władz miasta i powiatu w przygotowanie Holy Wens, pozwala z nadzieją patrzeć w przyszłość. Jak Bóg pozwoli, a dobrzy ludzie pomogą, także za rok Libiąż da świadectwo, że chce stać na straży chrześcijańskich wartości- wyrażają wdzięczność i zapowiadają ks. Tomasz Jarosz i Ks. Sebastian Kozyra

 

Na Holy Wins w Libiążu złożyło się wiele wydarzeń. W tygodniu poprzedzającym uroczystość Wszystkich Świętych odbyła się debata uczniów szkół średnich na temat „Kult relikwii jako forma pobożności”. Dyskusję poprzedziła konferencja „Obszary występowania myślenia o świętości, z którymi człowiek styka się w życiu”, w której wzięli udział wykładowcy UPJPII oraz dziennikarze katolickich mediów.

xtjmb

Obejrzyj zdjęcia na stronie gosc.pl

 

Msze Święte

Msze święte
w niedziele i święta:

Kościół parafialny
sobota: godz. 18.00
niedziela: godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
niedziela, godz. 10.00

Msze św. w święta kościelne
uznane za dni robocze:

Kościół parafialny
godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
godz. 18.00

Msze święte
w dni powszednie:

Kościół parafialny
godz. 6.30, 7.00 i 18.00

bok11.jpg

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości