Życzenia Wielkanocne

Drodzy Parafianie!

Jedna z Pieśni wyraża radość dnia dzisiejszego słowami: Oto jest dzień, który dał nam Pan! Weselmy się i radujmy się w nim! Alleluja, Alleluja!.

W tej atmosferze radości ze Zmartwychwstania naszego Pan jako wasi duszpasterze pragniemy złożyć wam Wielkanocne Życzenia.

 

 

Czcigodne Siostry Służebniczki dziękujemy wam za wasze zaangażowanie w życiu naszej parafii. Życzymy wam również byście otrzymywały błogosławieństwo od Zmartwychwstałego Pana w podejmowanej posłudze.

 

Nasza wspólnota parafialna wiele korzysta dzięki obecności osób chorych oraz w podeszłym wieku. W wielu rodzinach wnuki poznają podstawy wiary dzięki dziadkom! Wiele osób, jak mówił św. Jan Paweł II znajduje zrozumienie i wsparcie u ludzi starszych, którzy potrafią dodać otuchy przez życzliwą radę, milczącą modlitwę, świadectwo cierpienia znoszonego z wytrwałą ufnością.

 

Dlatego wszystkim osobom w podeszłym wieku oraz chorym życzymy aby pogodnie przeżywali swoje lata zawierzając przyszłość opiece Bożej dobroci a także cieszyli się należytym szacunkiem wśród swoich najbliższych oraz w całym społeczeństwie.

 

Wszystkim rodzicom życzymy, by przez przykład swojego życia i wypowiadane słowa stawali się pierwszymi katechetami dla swoich dzieci. Niech źródłem siły do pełnienia tej posługi będzie doświadczanie miłości Zmartwychwstałego Pana w osobistej modlitwie oraz życiu sakramentalnym.

 

Kochane dzieci i droga młodzieży jesteście przyszłością naszej parafii, naszego miasta oraz naszej Ojczyzny. Życzymy wam, byście nie bali się zdobywać przyszłość w zaufaniu do Jezusa Chrystusa i Jego Ewangelii. Nie wstydźcie się okazywać swojej wiary w szkołach, na uczelniach czy także wśród swoich kolegów i koleżanek. Bądźcie otwarci na Boga i spotkanych ludzi i w ten sposób ubogacajcie się coraz bardziej.

 

 

Wszystkim życzymy, by Chrystus Zmartwychwstały, którego zapraszamy do naszych domów, stał się dla nas znakiem zwycięstwa dobra nad nienawiścią i złem. By wyzwalał w nas pragnienie przemiany i nowego życia oraz posyłał dobrych ludzi, którzy pomogą nam dźwigać się ze słabości i odkrywać możliwość nowego lepszego życia.

 

 

Ks. Proboszcz Michał Kliś

wraz z Ks. Prałatem Stanisławem Marchewką

oraz Księżmi Wikarymi

 

Msze Święte

Msze święte
w niedziele i święta:

Kościół parafialny
sobota: godz. 18.00
niedziela: godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
niedziela, godz. 10.00

Msze św. w święta kościelne
uznane za dni robocze:

Kościół parafialny
godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
godz. 18.00

Msze święte
w dni powszednie:

Kościół parafialny
godz. 6.30, 7.00 i 18.00

bok1.jpg

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości