Święci w Libiążu

W Libiążu trwa druga edycja projektu „Holy Wins – Święty Zwycięża”. Kulminacyjnym wydarzeniem będzie Orszak Świętych, który ulicami miasta przejdzie 31 października. Tego dnia 1049 balonów z cytatami polskich świętych zostanie wypuszczonych do nieba.

 

- Chcemy przypomnieć zwłaszcza dzieciom i młodzieży prawdziwy wymiar uroczystości Wszystkich Świętych. Pokazać, że wszyscy jesteśmy powołani do świętości, a na tej drodze mamy konkretne drogowskazy, to znaczy przykład życia błogosławionych oraz świętych- podkreślają organizatorzy.

 

Drugiej edycji projektu „Holy Wins- Święty Zwycięża” w Libiążu patronują św. Rozalia, św. Siostra Faustyna oraz św. Jan Paweł II. Postacie Tych świętych prezentowane są też na specjalnie utworzonym facebookowym profilu „Holy Wins w Libiążu”.

 

Trwającym już wydarzeniem organizowanym w ramach projektu jest konkurs plastyczny dedykowany świętym patronom. Do udziału w konkursie zaproszeni zostali uczniowie z libiąskich szkół podstawowej oraz gimnazjum. Zwycięzców wyłoni specjalne jury, które ogłosi wyniki 26 października. Najlepsze prace prezentowane będą w szkołach oraz kościołach od 29.10 do 3.11.

 

Kolejne wydarzenie, które odbędzie się w ramach libiąskiego „Holy Wins” będzie mieć miejsce 28 października. W auli Zespołu Szkół (obok kościoła św. Barbary) zaplanowano dyskusję uczniów libiąskich szkół średnich. Przedmiotem dyskusji będzie miłosierdzie – wyznacza go Orędzie Papieża Franciszka na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.

 

W przed dzień uroczystości Wszystkich Świętych, 31 października ulicami Libiąża przejdzie Orszak Świętych. Organizatorzy zachęcają uczestników do przebrania się za swoich ulubionych patronów. –To ma również aspekt wychowawczych. Dziecko poznaje atrybuty, które odnoszą się do wydarzeń z życia danego błogosławionego czy świętego, a przez to uczy się też na czym polega droga do świętości- zaznaczają organizatorzy.

 

I tak 31 października o godz. 11.00 w kościele Przemienienia Pańskiego zaprezentowana zostanie krótka sztuka teatralna o św. Rozalii. Rozpoczęcie Orszaku ok. godz. 11.15. W pochodzie niesione będą relikwie: św. Jan Paweł II, św. Faustyny oraz św. Rozalii. Ponad 200 gimnazjalistów z Dekanatu Libiąż ubranych w koszulki z logo Holy Wins poniesie też flagi Holy Wins oraz symbole ŚDM . Uczestnicy otrzymają również balony z logo libiąskiego Holy Wins.

 

Udział w uroczystościach zapowiedzieli ks. kard. Stanisław Dziwisz, włodarze Powiatu Chrzanowskiego oraz Miasta Libiąż. Metropolita krakowski będzie przewodniczył Mszy św. która o godz. 12.00 odprawiona zostanie w kościele św. Barbary. Warto dodać, że tegoroczny Orszak Świętych jest organizowany przez wszystkie parafie Dekanatu Libiąż.

 

Po Eucharystii do nieba zostanie wypuszczonych 1049 balonów z cytatami Polskich Świętych. Liczba ta ma przypominać, że za rok przypada 1050-lecie Chrztu Polski. A właśnie chrzest jest początkiem naszej drogi do świętości. Organizatorzy przygotowują również miłe niespodzianki.

tmjb

 

Msze Święte

Msze święte
w niedziele i święta:

Kościół parafialny
sobota: godz. 18.00
niedziela: godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
niedziela, godz. 10.00

Msze św. w święta kościelne
uznane za dni robocze:

Kościół parafialny
godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
godz. 18.00

Msze święte
w dni powszednie:

Kościół parafialny
godz. 6.30, 7.00 i 18.00

bok12.jpg

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości