Otwarcie III Choinki Papieskiej

W dniu 13 grudnia 2015 roku o godz. 16 tej odbyła się uroczysta Msza święta dziękczynna za pontyfikat Jana Pawła II, której przewodniczył ksiądz infułat Władysław Gasidło. Mszę świętą koncelebrowali także ksiądz prałat Józef Prorok, ksiądz kanonik Zbigniew Bizoń, ksiądz Stanisław Makar i ksiądz Bogusław Dudek. Eucharystię tą uświetniły: chór parafialny, orkiestra górnicza i zespół regionalny „Mali Miętusianie”.

 

 

W wygłoszonej homilii ks. infułat Władysław Gasidło powiedział, że w dzisiejszym świecie człowiek nie jest ważny, dlatego takie istotne jest dla nas przesłanie, aby odzyskać człowieka dla świata, inaczej mówiąc przywrócić światu człowieka. Stwierdził, że to jest równoznaczne z otwarciem Bogu drogi na świat. Jan Paweł II pisał, że człowiek jest ikoną Chrystusa, jest ikoną Kościoła. Człowiek im pełniej jest człowiekiem, tym pełniej uobecnia Boga w świecie.

 

Po Komunii Świętej przedstawiciele Rady Duszpasterskiej w imieniu księdza proboszcza Michała Klisia i całej Parafii Przemienienia Pańskiego wręczyli ks. infułatowi Władysławowi Gasidło kwiaty i złożyli życzenia z okazji 50-lecia posługi kapłańskiej.

 

Po zakończeniu Mszy świętej ks. Infułat dokonał poświęcenia żłóbków z Dzieciątkiem Jezus, które dzieci przyniosły ze sobą do kościoła. Dalsze uroczystości odbywały się przy Papieskiej Choince. Na uroczystość przybyli libiąscy harcerze, którzy przynieśli ze sobą Betlejemskie Światełko, a następnie uroczyście wręczyli je na ręce ks. Proboszcza.

 

Następnie na plac przykościelny przybył św. Mikołaj z aniołkami, który rozdał zaproszonym gościom, a także dzieciom bombki do powieszenia na choince. Po chwili wszyscy mogli już podziwiać zapaloną i przyozdobioną choinkę oraz pokaz sztucznych ogni na niebie. Po zakończeniu pokazu ks. proboszcz Stanisław Kliś podziękował wszystkim za obecność.

M.K.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć. Kliknij TUTAJ

 

Msze Święte

Msze święte
w niedziele i święta:

Kościół parafialny
sobota: godz. 18.00
niedziela: godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
niedziela, godz. 10.00

Msze św. w święta kościelne
uznane za dni robocze:

Kościół parafialny
godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
godz. 18.00

Msze święte
w dni powszednie:

Kościół parafialny
godz. 6.30, 7.00 i 18.00

bok17.jpg

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości