Bierzmowanie 2016

Dnia 28 kwietnia 2015 r. w Parafii Przemienienia Pańskiego w Libiążu odbyła się uroczystość Bierzmowania. Ks. Infułat Władysław Gasidło, udzielił Sakramentu Ducha Świętego 66 osobom (42 dziewczętom i 24 chłopcom).

 

Ks. Infułat w homilii zwrócił uwagę, że ten szczególny dzień wypada w Roku Miłosierdzia, a także Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski. Zauważył, że dla każdego z nas sakrament chrztu jest bardzo ważny. A jakże był on istotny dla początków polskiej państwowości, dla istnienia naszego narodu – dla istnienia Polski.

Ks. Infułat podkreślił, że dziś jest też to, o czym słyszeliśmy w Liturgii Słowa: „Niech zstąpi Duch i odnowi ziemię”. I tak może się też stać w naszym życiu, że Duch Święty odnowi również nasze serca. To wszystko, co otrzymaliśmy w sakramencie chrztu świętego wszystkie dary i bliskość Chrystusa są nasze. I tak, jakby nie było Polski bez chrztu - naszego narodu na początku naszych dziejów, tak również nie byłoby Kościoła na świecie, w naszej ojczyźnie. I nie byłoby tego Kościoła, który żyje w naszych sercach. Dlatego chrzest jest podstawowym sakramentem, z którego wyrastają wszystkie inne, a Duch Święty w sakramencie bierzmowania czyni nas odnowionymi świadkami Chrystusa, czyni nas przygotowanymi do tego byśmy głosili Ewangelię całemu światu, temu światu, w którym dorastamy i żyjemy.

Sakrament bierzmowania nie tylko jest ważnym wydarzeniem dnia dzisiejszego, ale usposabia nas, abyśmy mogli być prawdziwymi świadkami dnia dzisiejszego. Ponieważ sakrament bierzmowania wraz z chrztem i Eucharystią należy do sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego. Istotnie, przez sakrament bierzmowania jeszcze ściślej wiążemy się z Kościołem, otrzymujemy szczególną moc Ducha Świętego i w ten sposób jeszcze mocniej zobowiązani jesteśmy jako prawdziwi świadkowie Chrystusa, do szerzenia wiary słowem i uczynkiem oraz do bronienia jej.

Ks. Infułat zakończył, że dlatego właśnie dzisiaj od nas świat potrzebuje tej przejrzystej, jasnej postawy wobec Chrystusa. Nasze świadectwo musi być żywe na co dzień.

M.K.

 

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

 

Msze Święte

Msze święte
w niedziele i święta:

Kościół parafialny
sobota: godz. 18.00
niedziela: godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
niedziela, godz. 10.00

Msze św. w święta kościelne
uznane za dni robocze:

Kościół parafialny
godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
godz. 18.00

Msze święte
w dni powszednie:

Kościół parafialny
godz. 6.30, 7.00 i 18.00

bok16.jpg

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości