IV Choinka Papieska

 

W niedzielę 11 grudnia 2016 roku o godzinie 16.00 w naszym kościele została odprawiona Eucharystia, której przewodniczył ks. biskup Jan Szkodoń, a koncelebrowali: ks. dziekan Roman Sławiński, ks. dziekan Stanisław Pasternak, ks. prałat Józef Prorok, ks. proboszcz Michał Kliś, ks. Marek Stachura i ks. Rafał Jurczasiak. Eucharystię uświetniły: Orkiestra Górnicza i Zespół Regionalny „Mali Miętusianie”.

 

Ks. biskup Jan Szkodoń, w swojej homilii zauważył, że ta Msza święta i wszystko, co będzie po Mszy jest cząstką naszego indywidualnego, rodzinnego i wspólnotowego przygotowania do przyjęcia Pana Jezusa w uroczystość Bożego Narodzenia. Powiedział, że w Adwencie naszą szczególną przewodniczką jest Matka Najświętsza, która razem ze św. Józefem szukała miejsca dla mającego się narodzić Pana Jezusa. Wszystko, co składa się na tą uroczystość ostatecznie rodzi się z wiary i służy temu, abyśmy z wiarą przeżyli zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Ks. Biskup zauważył, że w każdym domu powinien być żłóbek, a w nim Dziecię Jezus. W tym Dziecięciu rozpoznajemy Syna Bożego, który stał się człowiekiem. Ale w tym Dziecięciu powinniśmy rozpoznawać każdego człowieka. Szczególnie tego, który jest słaby, prześladowany, jak również to dziecię, które jest pod sercem matki.

 

Po Mszy św. ks. biskup Jan Szkodoń poświecił żłóbki, które dzieci z naszej Parafii i Parafii św. Barbary trzymały w rękach. Ks. Biskup stwierdził, że Pan Jezus zaprosił dzieci, nasze rodziny, nasze wspólnoty parafialne, aby mógł zamieszkać w naszych sercach – tak, jak kiedyś w żłóbku Betlejemskim.

 

Po zakończeniu Eucharystii, na placu przed kościołem harcerze, którzy przybyli z Zakopanego, przekazali Betlejemskie Światełko Pokoju, jako wyraz harcerskiego braterstwa i przyjaźni na ręce ks. Biskupa i ks. Proboszcza. Od tego światełka zajaśniała nasza Papieska Choinka.

 

Następnie ks. biskup Jan Szkodoń przeczytał wiersz, który napisał ponad 10 lat temu, a zatytułował go „Choinka”. Słowami wiersza są słowa choinki, która może mówić do każdego z nas.

 

Następnie ks. Piotr poprosił ks. prałata Józefa Proroka, aby również w tym roku zaszczycił nas swoim wierszem. Ksiądz Prałat z Mistrzejowic chętnie odczytał swój wiersz, który zakończył pastorałką odśpiewaną na melodię kolędy: „Śpiewajcie i grajcie Mu, małemu, małemu”.

 

Ksiądz proboszcz Michał Kliś bardzo serdecznie podziękował Państwu Jagodom za ofiarowanie swojej 40-letniej choinki na Choinkę Papieską, a także wszystkim fundatorom i darczyńcom dzięki, którym ta uroczystość mogła się odbyć. Natomiast „Mali Miętusianie” po góralsku złożyli życzenia wszystkim obecnym.

 

Na zakończenie uroczystości przybył św. Mikołaj z cukierkami dla dzieci, który zapowiedział pokaz sztucznych ogni.

Pomimo tak niesprzyjającej pogody, wróciliśmy do domu pełni wrażeń i świątecznego nastroju.

M.K.

 

 

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

 

Msze Święte

Msze święte
w niedziele i święta:

Kościół parafialny
sobota: godz. 18.00
niedziela: godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
niedziela, godz. 10.00

Msze św. w święta kościelne
uznane za dni robocze:

Kościół parafialny
godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
godz. 18.00

Msze święte
w dni powszednie:

Kościół parafialny
godz. 6.30, 7.00 i 18.00

bok17.jpg

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości