Ogłoszenia parafialne
I Niedziela Wielkiego Postu – 21 II 2021

1. Dziś rozpoczynamy nabożeństwo czterdziestogodzinne wynagradzające za nasze grzechy. Rozpoczyna się po Mszy Świętej o godz. 12.30 i trwa do Gorzkich Żali. O godz. 14.00 różaniec, o godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia. O obecność prosimy te rodziny, które po kolędzie odwiedził ks. Maciej. Prosimy o prowadzenie różańca i koronki Róże Różańcowe, Neokatechumenat i Rodzinę Radia Maryja.

 

 

2. W przyszła niedzielę prosimy o obecność te rodziny, które odwiedził w czasie kolędy ks. Piotr. O prowadzenie różańca i koronki prosimy Oazę Rodzin, Mężczyzn św. Józefa i Kobiety Rut.

 

 

3. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.30, zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych. Dla tych co nie mogą być w piątek Drogę Krzyżową odprawiamy w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.15.

 

 

4. Dziś trzecia niedziela miesiąca. Składka przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Już teraz dziękujemy za wszystkie ofiary składane bezpośrednio lub przelewem bankowym. Bóg zapłać! Czas Wielkiego Postu skłania nas do zwrócenia naszych serc w stronę tych bliźnich, którzy potrzebują duchowej i materialnej pomocy. Po prawej stronie przy bocznym ołtarzu można składać ofiary do skarbony z napisem: "JAŁMUŻNA POSTNA". Natomiast z tyłu za ławkami na miarę możliwości składajmy ofiary do skarbon na kwiaty do Bożego Grobu. Bóg zapłać!

 

 

5. Dzisiaj po każdej Mszy świętej osoby, które nie uczestniczyły w liturgii Środy Popielcowej mogą przyjąć popiół na głowę na znak wielkopostnej pokuty i nawrócenia.

 

 

6. W kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek święto Katedry św. Piotra oraz 80 rocznica objawienia Obrazu " Jezu, ufam Tobie" św. Faustynie w Płocku.

 

 

7. Zachęcamy do lektury gazet katolickich. Do nabycia NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY.

 

 

8. W minionym tygodniu na cmentarz odprowadziliśmy: śp. Bernadettę Zaleńską. Pamiętajmy o Niej w naszych modlitwach.

 

 

9. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Boskiej i wstawiennictwa świętych Patronów. Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i całego rozpoczętego tygodnia.

 

Kontakt

W pilnych sprawach można kontaktować się
z parafią przez numer
do księdza dyżurującego:

536 - 786 - 974

Msze Święte

Msze święte
w niedziele i święta:

Kościół parafialny
sobota: godz. 18.00
niedziela: godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
niedziela, godz. 10.00

Msze św. w święta kościelne
uznane za dni robocze:

Kościół parafialny
godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
godz. 18.00

Msze święte
w dni powszednie:

Kościół parafialny
godz. 6.30, 7.00 i 18.00

bok1.jpg

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości