Ogłoszenia parafialne
XXX Niedziela Zwykła – 25 X 2020 r.

1. W tą niedzielę przeżywamy rocznicę poświęcenia naszego kościoła. Został on poświęcony w 1911 roku przez bpa Anatola Nowaka. Bogu Miłosiernemu dziękujemy za dar tej świętej - budowli Jemu na własność poświęconej, w której możemy się modlić, przyjmować sakramenty święte i umacniać swoją wiarę. Dziękujemy za budowniczych, fundatorów świątyni, za kapłanów, wiernych, wszystkich, którzy nieustannie troszczą się i dbają o to święte miejsce! Jednocześnie pamiętamy, że my sami jesteśmy żywą świątynią, w której nieustannie wzrastamy w wierze, nadziei i miłości.

 

 

2. W kalendarzu liturgicznym przeżywamy:

 

  • poniedziałek – wspomnienie bł. Celiny Borzęckiej, zakonnicy
  • środa - święto świętych Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów. Jest to dzień imienin Ks. Szymona Kapłona, którego będziemy polecać w naszych modlitwach życząc Bożego błogosławieństwa, opieki Matki  Najświętszej i swego Patrona na codzienne kapłańskie życie i posługę w naszej parafii!

 

 

3. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w trzecią niedzielę miesiąca na tacę oraz przelewem bankowym. Złożono 6555 zł. Bóg zapłać za te dary serca ofiarowane na utrzymanie naszej parafii w tych niełatwych czasach.

 

 

4. Pamiętamy o dekrecie Metropolity Krakowskiego abp Marka Jędraszewskiego o dyspensie od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta obowiązujące. Dekret obowiązuje do odwołania i obejmuje wszystkich, niezależnie od wieku. Zachęcamy wszystkich, którzy w niedziele nie będą uczestniczyć w Eucharystii w kościele, aby modlić się korzystając z transmisji Mszy Świętych przez środki przekazu.

 

Od zeszłej soboty obowiązują także limity dotyczące ilości osób mogących uczestniczyć we Mszy Świętej wewnątrz kościoła. W naszym kościele w czasie jednego nabożeństwa może być obecnych maksymalnie 110 osób. Można również uczestniczyć we Mszy stojąc przed kościołem. Na każdej Mszy Świętej będą włączone głośniki na zewnątrz.

 

Przypominamy wszystkim i prosimy o przestrzeganie norm sanitarnych: zachowanie dystansu społecznego, noszenie maseczek zakrywających usta i nos, dezynfekcji rąk przy wejściu do kościoła. Jeszcze raz prosimy, by przestrzegać porządku przyjmowania Komunii Świętej w naszym kościele: z prawej strony przyjmujemy Komunię Świętą na rękę, z lewej strony przyjmujemy Komunię do ust.

 

 

5. Przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe. Wypominki można składać w zakrystii. Wypominki jednorazowe można wrzucać do skrzynki w kościele przy chrzcielnicy.

 

 

6. W związku ze zbliżającą się uroczystością Wszystkich Świętych, zachęcamy, by groby swoich bliskich nawiedzać już w tygodniu przed Uroczystością i w następnych tygodniach po niej. Niech to obostrzenie sanitarne będzie wyrazem naszej miłości wobec siebie nawzajem, byśmy mogli spokojnie, bez tłoku ofiarować modlitwę na cmentarzu! Ku pomocy zmarłym jest też odpust zupełny, który Stolica Apostolska przedłużyła na cały miesiąc listopad. Odpust można zdobywać pod zwykłymi warunkami.

 

Prosimy także, aby ograniczyć przynoszenie kwiatów i zniczy, które bardzo obciążają koszty wywozu śmieci. Na cmentarzu została postawiony koło kontenera stojak, na który możemy odkładać wypalone znicze, ktoś inny może z nich skorzystać wkładając swój wkład. W ten sposób także ograniczamy ilość śmieci. Dziękujemy z ten pomysł i dar p. Agnieszce Siudzie – radnej naszego Miasta. Pamiętajmy, że największym darem jaki możemy ofiarować naszym zmarłym jest Eucharystia, modlitwa, odpust zupełny, dobre uczynki, cierpienia.

 

W najbliższym czasie rozpoczną się prace związane z inwentaryzacją naszego cmentarza. Przy tej okazji przypominamy o obowiązku uiszczenia opłaty "pokładnego" za groby na cmentarzu parafialnym. Opłata taka powinna być opłacana co 20 lat za dany grób. Można ją opłacić w kancelarii parafialnej.

 

 

7. Jako kapłani trwamy w przeżywaniu kwarantanny. Na plebanii sprawujemy Msze św. przez Was zamówione, modlimy się za Was i w Waszych intencjach i także dziękujemy za modlitwy, za wielką troskę o nas, zainteresowanie, telefony, słowa wsparcia, życzliwości i solidarności. Jeśli nie pojawią się dodatkowe komplikacje to Msze w naszym kościele według zwykłego porządku zaczniemy odprawiać od czwartku. Dziękujemy kapłanom, którzy ofiarnie w tą niedzielę przychodzą nam z pomocą i odprawiają Msze święte. Bóg zapłać za tę posługę!

 

 

8. Jak pamiętamy, w ubiegłych latach w dniu Wszystkich Świętych była prowadzona na cmentarzu kwesta. Miała ona na celu renowację starych pomników, będących w pewnym sensie zabytkami a które nie mają już swoich opiekunów. Kwestę prowadzili harcerze, członkowie Rady Duszpasterskiej, przedstawiciele Miasta i Ochotniczej Straży Pożarnej. Ze względu na zmiany, jakie miały miejsce w naszej Parafii są pewne zaległości. Do tej pory odnowiono pomnik św. Pamięci Ludwiki Cieślikowskiej, żony pierwszego szefa ruchu robotniczego, który sprzeciwiał się zaborcom oraz Walerii Kur – Zapołowskiej z Opackich. W trakcie renowacji jest pomnik śp. Maryji Filomeny Szczotkowskiej z Kolbów. O renowacji następnych pomników będziemy informować na bieżąco. Z racji obostrzeń sanitarnych w tym roku tej kwesty nie będzie

 

 

9. W Uroczystość Wszystkich Świętych Msze święte będą według porządku niedzielnego. O ewentualnych innych dodatkowych zmianach (dotyczących Mszy na cmentarzu) poinformujemy pod koniec tygodnia na stronach internetowych respektując wszystkie dyspozycje władz państwowych i kościelnych.

 

 

10. W minionym tygodniu na miejsce doczesnego spoczynku odprowadziliśmy: śp. Pawła Pozzi i śp. Annę Buras. Pamiętajmy o Nich w naszych modlitwach.

 

 

11. Zachęcamy do lektury gazet katolickich. Do nabycia: Gość Niedzielny, Niedziela i drugi numer nowego pisma Staś dla dzieci.

 

 

12. Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego i wstawiennictwa świętych patronów. Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i całego rozpoczętego tygodnia.

 

 

Msze Święte

Msze święte
w niedziele i święta:

Kościół parafialny
sobota: godz. 18.00
niedziela: godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
niedziela, godz. 10.00

Msze św. w święta kościelne
uznane za dni robocze:

Kościół parafialny
godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
godz. 18.00

Msze święte
w dni powszednie:

Kościół parafialny
godz. 6.30, 7.00 i 18.00

bok1.jpg

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 28 gości