Ogłoszenia parafialne
XXVIII Niedziela Zwykła - 13.10.2019 r.

1. Przeżywamy dziś XIX Dzień Papieski pod hasłem: WSTAŃCIE, CHODŹMY! Po Mszy Świętej przed kościołem będzie zbiórka do puszek na pomoc dzieciom i młodzieży uzdolnionym.

 

 

2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

 

  • poniedziałek – wspomnienie św. Kaliksta I, papieża i męczennika
  • wtorek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
  • środa – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej
  • czwartek – wspomnienie św.Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
  • piątek – wspomnienie św. Łukasza, ewangelisty
  • sobota – wspomnienie św. Pawła od Krzyża, prezbitera

 

 

3. Następna niedziela to III niedziela miesiąca – składka przeznaczona na nowe nagłośnienie i nowe ekrany w kościele. Już teraz dziękujemy za wszystkie ofiary na ten cel, także te imienne.

 

 

4. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej – nabożeństwa różańcowe są codziennie po Mszy Świętej wieczornej a w niedziele o godz. 16.30.

 

 

5. Od dzisiaj przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe. Za zmarłych będziemy się modlić przez cały listopad a wypominki roczne odczytujemy w niedziele przed Mszami o 7.00, 9.00 i 11.00. Także raz w miesiącu odprawiamy Msze Świętą w intencji zmarłych wypominanych. Wypominki można składać

w zakrystii lub w kancelarii.

 

 

6. Siostry Służebniczki pracujące w naszej parafii zapraszają na Msze Świętą dziękczynną z okazji 100 – lecia pobytu i pracy w Libiążu. Msza Święta pod przewodnictwem ks. bpa Jana Zająca będzie odprawiona 24 października (czwartek) o godz. 11.00.

 

 

7. Zapraszamy do udziału w VI Orszaku Świętych, który odbędzie się 29 października (wtorek). Rozpoczęcie o godz. 15 w naszym kościele. Najpierw przeżyjemy Msze Świętą, pod przewodnictwem ks. Bp. Janusza Mastalskiego, następnie przemaszerujemy do kościoła św. Barbary. Zapraszamy do udziału całe rodziny, zachęcamy do przebrania się za świętego lub błogosławionego. Na dzieci czekają upominki. Głównymi patronami tegorocznego Orszaku będą św. Zelia i Ludwik Martin - święci małżonkowie, rodzice św. Teresy z Lisieux. Chcemy, aby to właśnie rodzina była głównym tematem VI Libiąskiego Holy Wins. Zapraszamy do licznego udziału, do dania świadectwa o swojej rodzinie. Niech będzie to wielkie święto naszych rodzin.

 

 

 

8. Organizujemy wyjazd na obóz zimowy dla dzieci i młodzieży w ferie, w terminie 2 – 7 lutego 2020 r. do Poronina. Szczegóły i informacje o zapisach podamy w najbliższym czasie.

 

 

9. Wspólnota Boże Kobiety Rut zapraszają Panie na kolejne spotkanie, które odbędzie się wyjątkowo w kolejny poniedziałek (21 października). Rozpoczęcie Mszą Świętą w kościele o 17.00, później spotkanie w Domu Parafialnym.

 

 

10. W naszej parafii odbywają się regularnie spotkania dla dzieci, na które serdecznie zapraszamy. Oaza Dzieci Bożych spotyka się w dwie soboty w miesiącu, w godzinach 10.30 - 11.30. Miejscem spotkań jest nasz Dom Parafialny. Spotkania prowadzą animatorzy Oazy Młodzieżowej. Zapraszamy dzieci w najbliższą sobotę na radosne spotkanie i śpiew. Oaza młodzieżowa zaprasza także wszystkich młodych naszej parafii na regularne spotkania, które odbywają się w każdy piątek po Mszy Świętej wieczornej w Domu Parafialnym.

 

 

11. Zapraszamy na Mszę Świętą w intencji kapłanów pracujących obecnie i w przeszłości w obu libiąskich parafiach. Msza będzie odprawiona w kościele św. Barbary w najbliższą środę (16.10) o godz. 18.00.

 

 

12. Zachęcamy do lektury gazet katolickich, do nabycia "Gość Niedzielny", "Niedziela", "Źródło".

 

 

13. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Boskiej i wstawiennictwa świętych Patronów. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrze przeżytego tygodnia.

 

 

 

ks. proboszcz Michał Kliś

 

 

 

 

Msze Święte

Msze święte
w niedziele i święta:

Kościół parafialny
sobota: godz. 17.00
niedziela: godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i 17.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
niedziela, godz. 10.00

Msze św. w święta kościelne
uznane za dni robocze:

Kościół parafialny
godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 17.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
godz. 17.00

Msze święte
w dni powszednie:

Kościół parafialny
godz. 6.30, 7.00 i 17.00

bok11.jpg

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości