Wigilia Karoliny

W tegorocznych Jasełkach rolę stajenki pełniło zwykłe mieszkanie. To tutaj przyszedł Pan Jezus - do Karoliny i jej rodziny.

 

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

 
Święto Trzech Króli

 

W Bożonarodzeniowej szopce pojawiły się nowe figurki: trzech mędrców ze wschodu i ich zwierząt. Przynieśli dary Nowonarodzonemu.

Tegoroczna szopka otoczona jest przez choinki, na których wiszą ozdoby przygotowane przez dzieci. Na ozdobach zapisane są dobre uczynki.

 

Zobacz więcej zdjęć
 
Boże Narodzenie 2016


 

"Brat Albert wyznaje: "Patrzę na Jezusa w Jego Eucharystii.
Czy Jego miłość obmyśliła coś jeszcze piękniejszego?
Skoro jest chlebem i my bądźmy chlebem... Dawajmy siebie samych".

(Z homilii Jana Pawła II podczas beatyfikacji brata Alberta)

 

Nowonarodzone Dziecię przyszło na świat, aby zamieszkać pośród ludzi i aby swoją obecnością przemienić wszystko to, co nas otacza. Oświeceni łaską wiary uznajemy w Nim prawdziwego Boga, który z miłości do nas stał się Człowiekiem.

 

Więcej…
 
IV Choinka Papieska

 

W niedzielę 11 grudnia 2016 roku o godzinie 16.00 w naszym kościele została odprawiona Eucharystia, której przewodniczył ks. biskup Jan Szkodoń, a koncelebrowali: ks. dziekan Roman Sławiński, ks. dziekan Stanisław Pasternak, ks. prałat Józef Prorok, ks. proboszcz Michał Kliś, ks. Marek Stachura i ks. Rafał Jurczasiak. Eucharystię uświetniły: Orkiestra Górnicza i Zespół Regionalny „Mali Miętusianie”.

 

Więcej…
 
Przejazd Papieża

 

Papież Franciszek udając sie do Oświęcimia dwukrotnie przejechał przez Libiąż. Wialai go tłumnie zgromadzenie mieszkańcy a także pielgrzymi przed naszym kościołem.

Zobacz film

 
Pielgrzymi w naszej parafii

 

Kilkuset pielgrzymów z Francji i Belgii gościło w naszej parafii. Przedpołudnie spędzali w Libiążu potem jeździli do Krakowa.

Przedstawiamy galerię zdjęci z pobytu grupy belgijskiej. Na zdjęciach powitanie na parkingu, nabożeństwa w świątyni, droga krzyżowa do Krzyża Papieskiego na Lipiu, oraz pożegnanie.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

 
Peregrynacja symboli ŚDM

 

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

 
Bierzmowanie 2016

Dnia 28 kwietnia 2015 r. w Parafii Przemienienia Pańskiego w Libiążu odbyła się uroczystość Bierzmowania. Ks. Infułat Władysław Gasidło, udzielił Sakramentu Ducha Świętego 66 osobom (42 dziewczętom i 24 chłopcom).

Więcej…
 
Skwer ŚDM w Libiążu

 

Skwer im. Światowych Dni Młodzieży przy libiąskiej świątyni Przemienia Pańskiego poświęcił 23 kwietnia bp Damian Muskus OFM, generalny koordynator ŚDM Kraków 2016.

Więcej…
 
Droga Krzyżowa ulicami Libiąża

W podniosłej atmosferze zbliżających się świąt wielkanocnych, mieszkańcy naszej parafii uczestniczyli w Drodze Krzyżowej, która rozpoczęła się pierwszą stacją pod Kościołem, a zakończyła przy Krzyżu Milenijnym na Lipiu.

 

Więcej…
 
Parafialny Konkurs Palm

 

Jak co roku w Niedzielę Palmową odbył się Parafialny Konkurs Palm Wielkanocnych. Na Mszy o godz. 11.00 pojawiło się mnóstwo pięknie przystrojonych gałązek, będących pamiątką palm, które mieszkańcy Jerozolimy kładli przed wjeżdżającym do ich miasta Chrystusem.

Zobacz listę laureatów i galerię
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 11

Msze Święte

Msze święte
w niedziele i święta:

Kościół parafialny
sobota: godz. 18.00
niedziela: godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
niedziela, godz. 10.00

Msze św. w święta kościelne
uznane za dni robocze:

Kościół parafialny
godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00

Kaplica Jaworzno - Dąb
godz. 18.00

Msze święte
w dni powszednie:

Kościół parafialny
godz. 6.30, 7.00 i 18.00

bok17.jpg

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości